Tag Archives: бизнис

(ФОТО) Поради дечко од „Тиндер“ дала отказ за да се пресели во Шкотска: Пред летот доживеала горко искуство кое го „свртела“ во најпозитивно…!

Една 27-годишна жена од Австралија, која планирала да се пресели во Шкотска поради маж кој го запознала на Тиндер, била оставена откако си дала отказ и се одјавила од станот. Стефани Гортон била подготвена да се пресели на другиот крај на светот, за да мажот ја остави две недели пред …

Повеќе »

Астролозите предвидуваат: 2021 година ќе биде судбоносна за овие 3. знаци! Нема повеќе депресија, проблеми и самотија!

Астролозите се убедени дека новата година ќе ни донесе среќа… Од првите денови на новата година, ќе можеме да се релаксираме и да гледаме на животот со попозитивни очи. Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. Ќе стане судбоносна за секого, но три знаци …

Повеќе »

Меси ја напушта Барселона во бизнис од 260. милиони евра!

Лионел Меси, официјално најдобриот фудбалер на светот, ова лето би можел да ја напушти Барселона. И покрај тоа што челниците на Интер негираат дека Меси е нивна цел, италијанските и шпанските медиуми пишуваат дека „нероазурите“ ќе одат по Аргентинецот. Клубот од „Ѓуземе Меаца“ му спремил на Меси плата од 50. …

Повеќе »

(ФОТО) КОРОНА БОГАТАШИ: Британска брачна двојка за два месеци заработила 30. милиони фунти!

Додека светот се бори со корона вирусот има луѓе кои добро заработиле на мерките за спротивставување на вирусот… Британската брачна двојка Ендрју и Рејчел Монтаг заработиле неверојатни 30. милиони фунти за нешто повеќе од два месеци, пишува The Sun. На почетокот на карантинот во Велика Британија, тие ја отвориле фирмата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сопственик е на еден од најголемите хитови во историјата, но повеќе не се занимава со пеење!

Пред осум години песната „Гангнам Стил“ беше ултимативен хит, а светот чекаше да стане првото видео на Јутјуб што достигна милијарда прегледи. Тоа е она што се случи кон крајот на 2012. година и во последните осум години, Гангнам достигна бројка од 3,6 милијарди прегледи. Повеќе не е, секако, најпопуларното …

Повеќе »

(ФОТО) ШЕГАТА ЈА ПРЕТВОРИЛА ВО БИЗНИС – Ни доаѓа „трикини“, бикини кое можете да го ускладите со заштитната маска

Љубителите на модата и модните познавачи деновиве се обидуваат да дојдат до трикини. Тоа е бикини кое доаѓа во сет со соодветна маска за лице за да одговара на модната комбинација… Италијанската дизајнерка Тизијана Скарамузо поседува мала продавница за облека Elexa Beachwear во Сенигалија. За време на пандемијата, таа започнала, …

Повеќе »

САКАЛ ДА КУПИ 20 МАСКИ ЗА СВОИТЕ ВРАБОТЕНИ А СЕГА Е БОГАТАШ: За само 4. месеци станал могул, а ова е неговата луда приказна!

Овидие Олеа не покажува, на кој било начин, дека станал могул за само 4 месеци, благодарение на заштитните маски. Ова е неговата приказна. Кон крајот на јануари, кога вирусот корона се пробил низ границите на Вухан, Олеа решил да купи маски за своите вработени. Живее во Хонг Конг, каде води …

Повеќе »

(ФОТО) ИТАЛИЈАНЦИТЕ НУДАТ 25.000 ЕВРА да се преселите во овој прекрасен регион!

Станува збор за регионот Молиса, втор најмалечок во Италија кој се наоѓа на југот на земјата. Тамошните власти на сите жители кои ќе се одлучат за живот во една од населбите на овој регион им нудат 700 евра месечно во текот на наредните три години. Дали сте во послаб статус …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТРАШНО – ШОКАНТНА ИСПОВЕД НА БИВШ РОБ ЖРТВА НА НАЈГОЛЕМАТА БАНДА НА ШВЕРЦЕРИ СО ЛУЃЕ: Му ветиле работа и добра плата а го злоставувале полошо од животни!

Миецлав е еден од Полјаците кој беше жртва на денешното ропство, привлечен од приказната за добра работа и заработка во Велика Британија. Овој несреќен човек ја раскажал својата приказна за БиБиСи затоа што сакал да објасни дека „во 21 век луѓето можат да се искористат за пари, третирани како животни“ …

Повеќе »