Tag Archives: бивш сопруг

ПОРАНЕШНИОТ СОПРУГ БРИТАНСКИ СПИРС СО НОЖ УПАДНАЛ НА СВАДБАТА, А СЕГА ДОБИЛ КАЗНА: Еве како го санкционирале за инцидентот!

Бритни Спирс и Сем Асгари побарале забрана за приоѓање за нејзиниот поранешен сопруг Џејсон Александар, откако тој се обидел да ја прекине нивната венчавка во четвртокот, пренесува Page Six. Адвокатот на пејачката потврдил дека барањето е одобрено. „За среќа, Александар е во затвор и е под итна наредба за заштита“, …

Повеќе »

(ФОТО) Бившиот сопруг ја обвинил популарната старлета дека со пластичните операции ги плаши децата

После страшните слики од Кети Прајс, се огласи нејзиниот поранешен сопруг, кој е загрижен и лут. Киријан Хејлер (34), поранешниот сопруг на англиската старлета Кети Прајс (42) е лут поради нејзината последна серија пластични операции. Децата на Кети Прајс се преплашени Киријан и Кети Прајс се разведоа на почетокот на …

Повеќе »

(ФОТО) Пред судот изјавила дека целото нејзино семејство треба да ОДИ ВО ЗАТВОР за се што и направиле: После тешките обвинувања се огласила и сестрата на Бритни Спирс

Пејачката Бритни Спирс води правна битка со нејзиниот татко Џејми, кој веќе 13. години ги контролира нејзините животни одлуки, финансии и кариера. По шокантнната исповед на Бритни на суд и признанието дека нејзините старатели и забранувале да води нормален живот, ја спречиле да има дете со медицински средства и и …

Повеќе »

(ФОТО) ЖЕНА МУ РОДИЛА ДЕТЕ НА ПОЧИНАТИОТ СОПРУГ 5. ГОДИНИ ПО НЕГОВАТА СМРТ: Од докторот барала НЕСЕКОЈДНЕВНА работа, а потоа ЖЕЛБАТА и се остварила!

Кимберли Холмс Ајверсон сопругата на Рашид останала без сџопруг пред пет години кога загинал во сообраќајна несреќа што се случила на само неколку метри од нивната куќа. Нивните заеднички соништа да се остварат како родителите биле разбиени за само еден ден. Сепак, Кимберли дошла на идеја да ги праша лекарите …

Повеќе »

(ФОТО) Сестра на настраданата глумица Наја Ривера се вселила кај нејзиниот маж

Ѕвездата од серијалот „Glee“, актерката Наја Ривера, која трагично почина во јули, откако се удави во областа на езерото Пир, каде заедно со нејзиниот син Џоузи изнајмија брод и заминале да пливаат. Давењето беше наведено како причина за смртта на тогаш 33-годишната актерка, а целиот случај беше окарактеризиран како несреќен. …

Повеќе »

(ФОТО) Детали од биографијата на Меган Маркле:Суровоста не и била туѓа – ја почувствувал бившиот сопруг!

Мортон открил и’ дека Меган се ослободила од сите блиски луѓе во својот живот кои не одговараат со нејзиниот моментален социјален и професионален статус… Кога Меган Маркл одлучила да стави точка на бракот со продуцентот Тревор Енгелсон во 2013. година, реагирала брзо, практично и можеби помалку сурово, пишуваат светските медиуми. …

Повеќе »

На Гоца Тржан и „пукнал филмот“: „Жени, послушајте ме, јас сум шапион на погрешен избор!“

Пејачката Гоца Тржан се’ помалку успева да се воздржи од коментарите на бившиот сопруг Иван Маринковиќ. Имено, откако Маринковиќ влегол во реалното шоу „Парови“ и почнал да зборува против пејачката и ја изнел сета „валкана облека“, се чини Гоца повеќе не може да молчи, па скоро секојдневно се огласува по …

Повеќе »