Tag Archives: битка

ПОЧИНАЛ НОРМ МЕКДОНАЛД: Легендарниот комичар ја загубил битката со ракот

ЛЕГЕНДАРНИОТ стенд-ап комичар Норм Мекдоналд починал вчера на 61-годишна возраст по долга борба со ракот, пишува Deadline. Според неговата долгогодишна партнерка и пријателка Лори Џо Хекстра, тој се борел со ракот девет години. – Тој беше горд на своите шеги, и никогаш не сакаше дијагнозата да влијае на тоа како …

Повеќе »

Слобода за злоставуваната Французинка која го убила сопругот

Французинката Валери Бакот, која цел живот ја злоставувал нејзиниот очув, кој станал нејзин сопруг, беше прогласена за виновна за неговото убиство, но таа доби намалена казна и беше ослободена. Таа беше осудена на четири години затвор, но три се условни, па била ослободена затоа што веќе одлежала една година. Бако …

Повеќе »

(ВИДЕО) 28. годишна патничка во авион нападнала стјуардеса – и искршила два заба

На социјалните мрежи се шири уште едно видео од моментот кога бесна патничка ја удира стјуардесата. 28-годишната девојка била предупредена дека мора да носи маска и да се подготви за слетување, што очигледно ја испровоцирало. Потоа ја нападна стјуардесата и и’ скршила два заби. 28-годишниата била уапсена веднаш по слетувањето …

Повеќе »

Почина возачот на Брза помош од Прилеп: Се зарази спасувајќи животи, но ја загуби битката  со корона

Возачот во прилепската Брза помош, Гоце Илиески, за кого Македонија собираше донации за лекување, ја загуби битката со коронавирусот. И покрај желбата на целата нација Гоце Илиески повторно да застане на нозе на 42. години и да спасува животи, денеска засекогаш не’ напушти. Беше посветен сопруг и татко на две …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во клиника за абортуси жена нарекла кукавица: Поради реакцијата снимката е хит!

КОГА 26-годишната Венди Гроф не се грижи за своите четири деца или не ја води сопствената продавница на Етси, волонтира во клиника за абортуси во Северна Каролина. Венди волонтира во организација наречена Charlotte for Choice, и како бранителла помага да се заштитат пациентите од демонстранти и разговара со демонстрантите. Минатата …

Повеќе »

(ФОТО) СИТЕ ВАЛКАНИ ПОТЕЗИ НА АНГЕЛИНА И БРЕД: Околу старателството се води лавовска битка, а бившите сопружници воопшто „не играат“ фер!

Ангелина Џоли и Бред Пит сè уште доживуваат сериозни проблеми со старателството над нивните шест деца. Имено, во јавноста се појавија бројни „валкани“ потези, а странските медиуми „брујат“ за нив. На пример, минатата година, Ангелина, наводно, планира да употреби прилично компромитирачко видео од нејзиниот поранешен – во алкохолизирана состојба. Кавгата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се појавила снимка од снимањето на „Игри на престолите“

Откако се дознало дека осмата сезона ќе се прикажува дури во 2019. година, на интернет се појавила снимка која открива многу за тоа како ќе се одвива дејствието во последната сезона. Серијата фотографии и видеоснимки од имотот Moneyglass од Северна Ирска, каде се снима делот од серијата кој се случува …

Повеќе »