Tag Archives: битка

Почина возачот на Брза помош од Прилеп: Се зарази спасувајќи животи, но ја загуби битката  со корона

Возачот во прилепската Брза помош, Гоце Илиески, за кого Македонија собираше донации за лекување, ја загуби битката со коронавирусот. И покрај желбата на целата нација Гоце Илиески повторно да застане на нозе на 42. години и да спасува животи, денеска засекогаш не’ напушти. Беше посветен сопруг и татко на две …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во клиника за абортуси жена нарекла кукавица: Поради реакцијата снимката е хит!

КОГА 26-годишната Венди Гроф не се грижи за своите четири деца или не ја води сопствената продавница на Етси, волонтира во клиника за абортуси во Северна Каролина. Венди волонтира во организација наречена Charlotte for Choice, и како бранителла помага да се заштитат пациентите од демонстранти и разговара со демонстрантите. Минатата …

Повеќе »

(ФОТО) СИТЕ ВАЛКАНИ ПОТЕЗИ НА АНГЕЛИНА И БРЕД: Околу старателството се води лавовска битка, а бившите сопружници воопшто „не играат“ фер!

Ангелина Џоли и Бред Пит сè уште доживуваат сериозни проблеми со старателството над нивните шест деца. Имено, во јавноста се појавија бројни „валкани“ потези, а странските медиуми „брујат“ за нив. На пример, минатата година, Ангелина, наводно, планира да употреби прилично компромитирачко видео од нејзиниот поранешен – во алкохолизирана состојба. Кавгата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се појавила снимка од снимањето на „Игри на престолите“

Откако се дознало дека осмата сезона ќе се прикажува дури во 2019. година, на интернет се појавила снимка која открива многу за тоа како ќе се одвива дејствието во последната сезона. Серијата фотографии и видеоснимки од имотот Moneyglass од Северна Ирска, каде се снима делот од серијата кој се случува …

Повеќе »