Tag Archives: бисер балкански

(ВИДЕО) Како звучи “Бисер Балкански„ во изведба на Велевска, Миле Кузмановски и Наум Петревски

Единствениот естраден магазин „Бекстејџ„ го прослави својот 15-ти роденден. На прославата присуствуваа голем дел лица од јавниот живот, еминентни ликови од домашниот шоу бизнис како таков. На истиот роденден беа доделени награди,признанија, но и се даде почит на големиот Гоце Николовски, каде магазинот зад сцената покрена иницијатива за улица во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонските фудбалери од Австралија со “Бисер балкански” ги дочекале Грците а ги испратиле со пораз!

Иако се таму со децении Македонците во Австралија не забораваат од каде отишле на печалба…а својата љубов кон татковината ја пренесуваат и на своите помлади генерации… Македонците од дијаспората не заборавија од каде доаѓаат, од каде им е коренот па така македонската екипа „Алтона Вардар“ и приредила „топол” пречек на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонските ракометари втората победа ја прославија со „Бисер Балкански“!

Македонија на Светското првенство во Германија и Данска го совлада Бахреин со 28:23, а потоа во соблекувалната прославија со „Бисер Балкански“… Има една вистина, има една МАКЕДОНИЈА… Како слават нашите јунаци! Од соблекувалната Има една вистина, има една МАКЕДОНИЈА.. како слават нашите јунаци! 🇲🇰🇲🇰🇲🇰 Gepostet von Македонска спортска гордост am …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонските јунаци прославуваат со „Бисер балкански“

По завршувањето на натпреварот во кој Македонија и Германија одиграа нерешено, 25:25 и обезбеденото прво место во групата од Европското првенство во ракомет, атмосферата во соблекувалната е одлична. На социјалните мрежи се појави видео на кое што може да се види како ракометарите распеани ја очекуваат следната фаза и борбата …

Повеќе »