Tag Archives: бил козби

(ВИДЕО+ФОТО) Бил Козби е прогласен за одговорен за сексуално злоставување малолетничка

БИЛ КОЗБИ беше прогласен за одговорен за сексуално злоставување на Џуди Хут, тогаш 16., на имотот на Плејбој во 1975. година. The Guardian објави дека поротата одлучила Козби да и плати отштета на Хут, која сега има 63. години од 500.000 долари. Според англискиот весник, поротата одлучила дека Козби „намерно …

Повеќе »

(ФОТО) Бил Козби (83) после три отслужени години излегол од затвор: „Бил, ослободен си за неправилности во процесот, тоа не е исто што и невин!“

Тој бил подготвен да ги отслужи сите 10 години што му беа дадени за сексуално злоставување, но Врховниот суд одлучил да го ослободи од обвинението поради неправилности на претходното судење. 83-годишниот Бил Козби во 2018. годин беше осуден на 10. години затвор, но сега е ослободен поради спогодба со поранешниот …

Повеќе »

За Козби затворот е неверојатно искуство: Планира да напише книга!

„Бил Козби сопругата не ја видел од септември, но со неа телефонски се слуша три пати дневно, а затворот го смета за ’неверојатно искуство’“, рекол неговиот портпарол Ендрју Вајат за „Њујорк дејли њус“. „Вели дека е неверојатно искуство. Му помогнува да стане покреативен, а кога ќе излезе планира за проживеаното …

Повеќе »

(ФОТО) Животот на Бил Козби зад решетки: За прв оброк му послужиле пудинг!

Бил Козби веднаш по пресудата го одвеле со лисици на рацете, а жртвите пред судницата чекале со насмевки на лицето. Правдата е задоволена, рекле жените кои ги злоставувал… Телевизиската ѕвезда Бил Козби (81) е прогласен за виновен за обвинението за дрогирање и силување на кошаркарската тренерка Андреа Костанд. Поради тоа …

Повеќе »

(ФОТО) Бил Козби прогласен за виновен:Му се заканува казна затвор повеќе од 10. години

На поротата и биле потребни повеќе од 14. часа да ја донесе пресудата за Козби кого Констанд го обвинила дека во 2005. година во својот дом во Филаделфија и дал лекови и ја силувал. Комичарот рекол дека таа не го запрела… Поротата го прогласила глумецот Бил Козби (80)за виновен за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Топлес инцидент“: Протестантка се обидела да го нападне Бил Козби

Во Филаделфија започнало повторното судење за сексуално злоставување на американскиот глумец и комичар Бил Козби (80) а првиот ден го одбележал инцидент… Жената ја прескокнала оградата и тргнала кон Козби, но полицијата успеала да ја спречи, а потоа и да ја приведе. Судењето на американскиот актер и комичар, 80-годишниот Бил …

Повеќе »