Tag Archives: бил гејтс

(ФОТО) Бил Гејтс вели дека ќе го донира целото свое богатство и ќе се повлече од листата на најбогати во светот

Ко-основачот на Мајкрософт ги повикал другите најбогати луѓе да се осмелат и да го сторат истото. Бил Гејтс вели дека планира да го донира речиси целото свое богатство на фондацијата што ја основал со неговата поранешна сопруга Мелинда, до тој степен што на крајот повеќе нема да биде меѓу најбогатите …

Повеќе »

Дали знаете кои хороскопски знаци се родени најбогатите луѓе на светот?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… FORBES често објавува листи на успешни и најбогати луѓе во светот. Се споменува нивната возраст, сума на пари… Но, дали ги знаете хороскопските знаци на најбогатите луѓе во светот? …

Повеќе »

(ФОТО) Бил Гејтс заразен со корона: „Среќен сум што сум вакциниран“

Софтверскиот магнат и голем донатор на Светската здравствена организација, Бил Гејтс, вели дека е позитивен на коронавирус. Ко-основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, во вторникот потврди дека бил тестиран за вирусот Ковид 19 и дека резултатот е позитивен и дека ќе биде изолиран додека не закрепне. Објавата следеше додека Гејтс ја …

Повеќе »

БИЛ ГЕЈТС ПРЕГНОЗУВА КРАЈ НА ПАНДЕМИЈАТА: Омикрон го загрижува, клучна следната година

„Акутната“ фаза на пандемијата на коронавирус ќе заврши во 2022 година, предвиде основачот на Мајкрософт Бил Гејтс на својот блог, но омикронската варијанта на короната ја нарече „загрижувачка“. – Можеби не е паметно да се предвидуваат работите, но мислам дека акутната фаза на пандемијата ќе биде завршена во одреден момент …

Повеќе »

БИЛ И МЕЛИНДА ГЕЈТС И’ ОФИЦИЈАЛНО СЕ РАЗВЕДЕНИ: Парницата завршена, останува мистеријата како е поделено богатството

Милијардерите Бил и Мелинда Гејтс се официјално разведени после 27. години брак. Според Фокс Бизнис, нивниот развој бил потпишан во понеделникот, со што се стави крај на сагата што започна кога во мај 2021. година објавија дека се разделуваат. Во идентични твитови, 65-годишниот основач на Мајкрософт и неговата тогаш 56-годишна …

Повеќе »

(ФОТО) ТАКА Е ВЕЌЕ НЕКОЕ ВРЕМЕ: Гејтс се крие во својата вила, во луксузното одморалиште не е сам – на колегите од голфот им признал каков му бил бракот!

Основачот на „Мајкрософт“ се повлекол во луксузната вила во голф центар во Калифорнија. Таму тој се „крие“ од јавноста откако беше објавено дека се разведува од сопругата Мелинда по скоро три децении заеднички живот и три деца, каде наводно им се пожалил на своите пријатели голф дека неговиот брак е …

Повеќе »

Мрачните тајни на Бил Гејтс

Бил Гејтс, основачот на „Мајкрософт“ и еден од најпознатите светски филантропи, беше во центарот на вниманието на јавноста повеќе од седум дена, откако објави дека се разведува од сопругата Мелинда после 27. години брак. „Откако работевме напорно на нашата врска, донесовме одлука да го прекинеме нашиот брак. Во последните 27. …

Повеќе »

(ФОТО) БИЛ ГЕЈТС ИЗНЕЛ НОВА ПРОГНОЗА: Запад на есен ќе се врати во нормала – еве што ќе биде со остатокот на светот!

Во последните неколку месеци, американскиот милијардер и основач на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, честопати коментираше за пандемијата на корона вирусот, повикуваше на вакцинација и почитување на мерките, а неодамна повторно ја коментираше оваа ситуација, нагласувајќи дека очекува светот полека во нормала да се врати наесен.   View this post on Instagram …

Повеќе »

(ФОТО) Гејтс се вакцинирал – Открива кога ќе престане да носи маска

Милјардерот филантроп Бил Гејтс (65) ја примил втората доза на вакцина против корона, но рекол дека иако бил вакциниран, тој и понатаму ќе ги почитува епидемиолошките мерки како што е носењето маска. „Сакам да бидам пример за другите“, рекол Гејтс во интервју за апликацијата „Clubhouse“. „И покрај тоа што сте …

Повеќе »