Tag Archives: бикини

(ФОТО) Елизабет Харли повторно во бикини ја „кренала температурата“ на Инстаграм

Многумина веќе облекле неколку слоеви облека, а Елизабет Харли продолжува да им се инаети на ладните есенски денови. И понатаму носи бикини во кои ја открива својата вита линија, рамен стомак и цврсти раце. View this post on Instagram My favourite #LaurenBikini @elizabethhurleybeach in our #mallorca boutique and at ElizabethHurley.com …

Повеќе »

(ФОТО) Северина во бикини покажала вита фигура и цврсти стомачни мускули

Кога и да се соблече во бикини и ги покаже своите атрибути, занесната Далматинка станува главна тема. Дека може да се пофали со секси тело пејачката докажала по којзнае кој пат објавувајќи на својот службен профил на Инстаграм нови фотографии во бикини. Естрадната икона спонтано позирала пред објективот на својот …

Повеќе »

(ФОТО) Објавил фотка од свршеницата во бикини кое едвај „и ги задржува градите“ и и’ испратил јасна порака

Алекс Родригез на социјалните мрежи објавил разголена фотографија од Џенифер Лопез. Латино ѕвездата, 50. годишната Џенифер Лопез моментално се наоѓа во Русија која ја посетила во рамките на турнејата и им недостасува на сите дома, што јасно и го дал до знаење нејзиниот свршеник, 44. годишниот Алекс Родригез. Тој на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кортни Кокс во видео кое сите го гледаат со воодушевување: Има 55. години, а младите колешки можат само да и завидуваат!

Кортни Кокс, актерката која е позната како Моника од серијата „Пријатели” објавила видео на Инстаграм кое ги натерало нејзините следбеници да се замислат. Како е можно таа на 55. години да изгледа вака? На видеото, таа излегува од базен во црно бикини, облекува наметка и пие коктел, а сето тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) 61. годишната глумица со фотка во бикини ги воодушевила фановите!

Холивудската глумица Мелани Грифит предизвикала вистински восхит на фановите објавувајќи фотографија во црно бикини. На витата линија би можеле да и завидуваат и двојно помлади жени. Имено, 61. годишната актерка докажала дека годините се навистина само број. Грифит може да се пофали со рамен стомак што е резултат на напорни …

Повеќе »

(ФОТО) Рита Ора „ги шокирала“ обожавателите со фотографија во нацртано бикини

Згодната пејачка одлучила да си поигра со фантазијата на нејзините следбеници на Инстаграм. Рита објавила фотографија на која позира без ниту малку шминка во базен, но не е тоа што на нејзините следбеници им паднало во очи. Имено, пејачката на фотографијата има нацртан бикини, односно филтер кој наликува на костум …

Повеќе »

(ФОТО) Неда Украден воодушевила со својата линија:„Па староста е само перцепција“

„Зошто не би носела бикини? Моето тело изгледа сосема пристојно за годините што ги имам. Не ми е тоа најголем адут, но не морам да се срамам од него“, истакнала летоска пејачката… „Како е добро летото среде зима“, порачала Неда Украден од топлите Малдиви. Пејачката, уживајќи на плажа, се пофалила …

Повеќе »

(ФОТО) Комплименти, забелешки, критики на сметка на Новак и Јелена кои уживаат во својот одмор!

Интересот за Новак Ѓоковиќ, професионално и приватно, никогаш не се намалува, без оглед дали победува или губи на тениските терени. Но, после успешната година во која успеа да ја преброди долгогодишната повреда со лактот и враќањето на првото место на АТП листата, српскиот тенисер е повторно мега популарен и интересен. …

Повеќе »

(ФОТО) Освета за Кање: Ким позирала во бикини кој малку простор и оставал на фантазијата!

Само еден ден откако во семејното риалити се испокарала со сопругот поради разголените објави на социјалните мрежи, Ким кардашијан споделила една од своите најпредизвикувачки фотографии. Во најновата епизода на „Keeping Up With The Kardashians“ старлетата открила дека Кање се обидел да ги контролира нејзините објави на Инстаграм во што, очигледно, …

Повеќе »