Tag Archives: бикини

(ВИДЕО) И’ ТОА ГО НАПРАВИ: Карлеуша конечно се соблече!

Јелена Карлеуша, членка на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ повторно го привлече вниманието на себе…Ако досега провоцираше сега покажа до каде ќе оди за популарност… Популарната Џеј Кеј се појави во никогаш по провокативно издание, во бикини кои скоро ништо не покриваат. 41- годишната Карлеуша ги почести своите фанови со …

Повеќе »

(ФОТО) Брук Шилдс наполнила 55. години па се соблекла во бикини: Децата ја убедила да го покаже телото а изгледа како 1.000.000 долари!

Познатата актерка Брук Шилдс, која неодамна наполни 55 години, покажа волшебна линија. Брук позирала во костум за капење, а нејзиното тело е затегнато иако е во својата петта деценија. Како што рече, децата ја убедиле да ги направи овие фотографии.   „Без оглед на вашето тело, бидете горди“, рекла Брук, …

Повеќе »

(ФОТО) Сузана Турунџиева во бикини не потсети на убавините на волшебната Македонија!

„Ехх Македонијо моја, колку што си мала, толку си волшебна! требаше да се затворат границите и да ни се случи пандемија за многумина да те запознаат….“ Поради новонастанатата ситуација и пандемијата со короната се уште не знаеме дали ќе може да заминеме на одмор на некоја егзотична дестинација надвор од …

Повеќе »

(ФОТО) Тони Бракстон објавила селфи: Луѓето не можат да веруваат како на 52. години изгледа во бикини

Пејачката Тони Бракстон открила дека е подготвена за лето и нејзините фанови не можат да веруваат како на 52. години изгледа во бикини. “Викенд за Денот на сеќавање. Плажите се отворени, а телото ми е подготвено … Но, јас сум премногу исплашена да одам. Сè уште е ковид-19. Останете безбедни”, …

Повеќе »

(ФОТО) Подршка за медицинската сестра во бикини: Граѓани само во долна облека и проѕирно одело!

Медицинската сестра Надежда Жукова, која беше фотографирана во ковид болница во Тула само во бикини под заштитен костум и со тоа стана популарна ширум светот, доби поддршка од жителите на рускиот град Самара, кои се сликаа само во долна облека. Жители Самары организовали флешмоб #поракупальников в защиту тульской медсестры, которая …

Повеќе »

(ФОТО) ЖЕШКА ЗАШТИТА: Медицинска сестра на работа доаѓала во проѕирен скафандер

Медицинска сестра во рускиот град Тула станала хит на социјалните мрежи откако на работа пристигнала носејќи бикини, а над нив проѕирно заштитно одело, очила и ракавици за да се заштити од коронавирусот. Како што пренесуваат руските медиуми, фотографијата е направена во регионалната болница за инфективни болести во Тула. На фотографијата …

Повеќе »

(ФОТО) ШЕГАТА ЈА ПРЕТВОРИЛА ВО БИЗНИС – Ни доаѓа „трикини“, бикини кое можете да го ускладите со заштитната маска

Љубителите на модата и модните познавачи деновиве се обидуваат да дојдат до трикини. Тоа е бикини кое доаѓа во сет со соодветна маска за лице за да одговара на модната комбинација… Италијанската дизајнерка Тизијана Скарамузо поседува мала продавница за облека Elexa Beachwear во Сенигалија. За време на пандемијата, таа започнала, …

Повеќе »

(ФОТО) Пејачката во предизвикувачко бикини:„Твоето тело не е реално!“

Често не радува со разголени фотографии… Пејачката Рита Ора (29) повторно ги воодушеви своите обожаватели со предизвикувачка фотографија. Поточно, Рита на својот Инстаграм профил објавила провокативна фотографија за која се појавиле бројни коментари од нејзините фанови. Таа се сликала покрај базен во минијатурно бикини, па нејзината тенка фигура но и …

Повеќе »

(ФОТО) ЖЕШКА ЛАТИНА – Џенифер Лопез во бикини сите ги РАСПАМЕТИЛА – луѓето не веруваат како таа изгледа на 50. години!

Џенифер Лопез со своите 50. години од ден во ден се повеќе воодушевува, а овојпат сите ги оставила без зборови кога објавила фотографија во бикини. „Опуштена и наполнета батерија“, напишала пејачката во описот на фотографијата. View this post on Instagram Relaxed and recharged. 🤍 A post shared by Jennifer Lopez …

Повеќе »