Tag Archives: бездомник

(ФОТО) НАЈГОЛЕМИОТ ЗАВОДНИК СТАНАЛ БЕЗДОМНИК: Морничава фотографија го обиколи интернетот со брзина на светлината! Јавноста во ШОК!

Непрепознатливиот актер завршил на улица како бездомник. Актерот Франо Ласиќ шокирал со новата објава на социјалната мрежа Инстаграм. Имено, на фотографиите еден од најголемите заводници на поранешна Југославија изгледа како бездомник, валкано, искинато и непрепознатливо. Иако многумина за момент останале шокирани, набрзо сфатиле дека ова е нова улога и проект …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПРИМЕР ЗА ПОЧИТ – Македонските јутјубери Big Bucks претставуваат: Менување на животот на бездомник!

Јутјуберите постојано работат нешто ново, похумано, почовечки… А, се чини дека со најновиот серијал (во најава) во тоа предначат Big Bucks… И, се делува убаво, регуларно, што би се рекло… Момчињата имаат желба да му го променат животот на еден бездомник во Скопје… Возат по улиците се се решаваат за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се заљубила во бездомник: И ги одбил парите – денес имаат деца!

ЈАСМИН Гроган се заљубила во бездомникот Макаули Мурки кога го видела пред супермаркет. Таа решила да му понуди пари, но тој одбил. Наместо тоа, тој се понудил да и помогне со торбата што ја носела, пишува Дејли Стар. – Еден ден сретнав бездомник во супермаркет. Му понудив пари, но тој …

Повеќе »

(ФОТО) Побегнал ПОРАДИ ВОЈНАТА, ВО УЧИЛИШТЕ БИЛ ЗЛОУПОТРЕБУВАН, бездомник! Денеска заработува 700.000 евра по епизода – многумина ја обожаваат оваа серија

Ѕвездата на хит-серијата на Нетфликс „Sex Education“ (Сексуално образование), Нкути Гатва, денес заработува 700.000 евра од популарната програма, но пред славата да му тропне на врата, тој бил бездомник. Нкути Гатва, кој го игра ликот на Ерик Ефоинг (29) во „Сексуално образование“, бил бездомник пред да биде ангажиран во популарната …

Повеќе »

(ФОТО) АКВАМЕН СТАНАЛ БЕЗДОМНИК?! Џејсон Момоа се иселил од огромната холивудска куќа по разводот и сега живее на улица

Холивудскиот актер Џејсон Момоа (42) повторно се појави во јавноста по веста за разводот со Лиза Бонет (54). Двојката неодамна реши да се разведе по 16. години врска и 5. години брак и со тоа ја изненадиле јавноста и своите обожаватели бидејќи делувале многу хармонично. „Крајот“ на љубовта го споделија …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЖРТВА НА ПОГРЕШЕН ИДЕНТИТЕТ – ГО СТАВИЛЕ ВО ЗАТВОР, А ПОТОА ВО ЛУДНИЦА И ГО ДРОГИРАЛЕ: Нема да верувате што се случило тогаш!

Џошуа Спристерсбах, бил уапсен во 2017. година и префрлен во државна болница на Хаваи, откако полицијата наводно го заменила со криминалец по име Томас Каслбери. Откако поминал повеќе од две години во психијатриска установа против негова волја поради промена на идентитетот и бил принуден да зема лекови кои влијаат на …

Повеќе »

(ВИДЕО) УБАВА ЖИВОТНА ПРИКАЗНА – Му пришол на бездомникот и му поставил едно прашање: Кога почнал да плаче, му го променил животот

Се се случило во текот на едно попладне… Бездомник од САД стана познат на Тикток, ниту виновен ниту должен, не знаејќи дека двајца непознати момци ќе му го сменат животот. Од причини што им се само ним познати, тие одлучиле да го подобрат животот на бездомникот Енрике, поставувајќи му само …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бездомник на жена која не сака да се вакцинира со една реченица успеал да и докаже КОЛКУ ГРЕШИ!

Жената го снимала бездомникот за да докаже дека не е неопходно луѓето да се вакцинираат против коронавирус, и таа добила доказ колку греши. Во Лос Анџелес, на протестот на антикавсерите, една од присутните ја снимала ситуацијата на улица и изјавила дека луѓето живеат на улица, и според нејзино мислење, тие …

Повеќе »

(ФОТО) Милионери се здружиле за да отстранат бездомник бидејќи им го расипувал погледот

Група милионери од Нов Зеланд се обиделе да истераат бездомник кој живее во пештера во близина на нивните луксузни домови, бидејќи тој им го „расипувал погледот“. 64-годишен маорец од Нов Зеланд, познат само како Авхи, се преселил во пештерата во 2020 година, поставувајќи импровизирана кујна со тенџериња, тави, па дури …

Повеќе »