Tag Archives: бездомник

(ВИДЕО) ДОБРО ДЕЛО: Фризер поканил бездомник во салонот кој половина час подоцна изгледал како вистински господин!

Анил Какмак е добро познат фризер и YouTuber од Турција. Во ова видео, тој покажува како се погрижил за Хајри, бездомник од соседството кого го познавал веќе некое време. Хајри понекогаш доаѓал во салонот и прашувал дали може да добие шолја кафе или чај. Овој пат, тој не само што …

Повеќе »

(ФОТО) ЗА 5. ГОДИНИ ОД БЕЗДОМНИК ДО МИЛИОНЕР: На 17. останал на улица а потоа смислил ГЕНИЈАЛЕН ПЛАН – Ова се неговите 5. совети за успех!

Хари Сандерс има само 22. години и веќе е извршен директор на компанија. Сепак, животот не го мазел овој млад човек. На 17-годишна возраст тој се откажал од училиштето, наскоро бил препуштен сам на себе и завршил на улица. Сепак, во 2015. година, непосредно пред да стане бездомник, ја основаше …

Повеќе »

(ФОТО) Некогаш бил секс симбол а денес ниту на улица не го препознаваат!

Покрај актерските остварувања, Ник е познат и по неговиот турбулентен приватен живот, кој се карактеризира со борби со зависност и бројни неуспешни љубовни врски. Тој ја започнал својата кариера во театарот и наскоро се преселил на филмот … Актерот Ник Нолт денес изгледа непрепознатлив. На млада возраст, тој се сметаше …

Повеќе »

(ФОТО) На бездомник му дала пари а тој исчезнал – но се вратил после неколку години и ја изненадил!

Кога Џена Номели првпат го запозна Вил Левенс, тој копал во контејнер. На прашањето зошто е на улица, тој со неа ја споделил својата тажна приказна. „Тој рече дека неговата сопруга умрела ненадејно и, поради тага, еднаш се обидел со хероин – и стана зависник“, рекла Џена, „Последица од тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЛИКАЛА ЧОВЕК ШТО СПИЕ ВО РЕСТОРАН ПА ОБЈАВИЛА ИРОНИЧЕН СТАТУС: Се нафрлила на бездомникот а не можела ниту да наслути дека ќе му го промени животот!

Кога една Американец видела човек како спие во Мекдоналдс во Фајетвил, морала својот гнев да го сподели на социјалните медиуми, сепак, сигурно не се надевала на реакцијата што следела. “Ова е уште една причина да го напуштам Фајетвил. Бев во Мекдоналдс и видов еден човек како спие во локалот. Му …

Повеќе »

(ФОТО) УЖАС – МАЈКА ПОСТАВИЛА ФОТОГРАФИЈА ОД СИНОТ ДА ПОКАЖЕ КОЛКУ ДРОГАТА ГО УНИШТИЛА ЗА 7. МЕСЕЦИ: Од убавец се претворил во ЗОМБИ и не личи на себе!

Една загрижена мајка на својот Фејсбук профил објавила фотографии од нејзиниот син кој е зависник. Настанати во интервал од само 7. месеци, тие се сосема различни. На едната има еден убав млад човек, додека на другата младиот човек е многу слаб и пијан. Џенифер Салфен Трејси од Мисури ги поставила …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГО НАРЕКУВАЛЕ ОДВРАТЕН СТАРЕЦ: Потоа потполно ГО ПРОМЕНИЛ својот изглед и многумина зажалиле за навредите!

Кога ја сменил фризурата, изгледал сосема поинаку, како да е друг човек. Станува збор за маж по име Френки (65). Актер од Њујорк, кој со години се баел со оваа работа. Поради неговиот изглед, секогаш му била давана улога на бездомник. Неодамна, тој ја добил поддршката од својата тетка да …

Повеќе »

(ФОТО) ТРКАЛОТО НА СРЕЌАТА СЕ ВРТИ – БИЛ БЕЗДОМНИК И ЗАВИСНИК НА РАБОТ НА ЖИВОТОТ А СЕГА УЖИВА ВО ЛУКСУЗ: Немал за храна ниту за основни ПОТРЕБИ а потоа му се случило нешто СУДБОНОСНО!

  Кога денес би го погледнале овој човек не би ви паднало на памет дека пред неколку години бил бездомник и на работ на смрт. Денес е окружен со незамислив луксуз и живее живот за каков немал ниту храброст да сонува, а еве како тоа го постигнал. View this post …

Повеќе »

(ФОТО) БЕЗДОМНИК СТАНАЛ МИЛИОНЕР: Сега им помогнува на другите кои се нашле во слична ситуација!

Иако звучи нестварно и како сценарио од некој филм, приказната за момчето Хери Сандерс од Австралија и тоа како е вистинска. Исто така е и пример за тоа дека во животот работите можат да се променат на подобро. View this post on Instagram Congratulations to StudioHawk for winning the ‘Rising …

Повеќе »