Tag Archives: безбедност

(ФОТО) МЕГАН И ХАРИ НЕМААТ МИР: Полицијата дури 9. пати морала да интервенира на нивниот имот

ПРИНЦОТ Хари и неговата сопруга Меган Маркл биле принудени да контактираат со чуварите на дневниот ред дури девет пати во последните неколку месеци, според официјалните податоци. Според податоците добиени од Асоцијацијата за печат, според законите за слобода на информации, властите реагирале на повиците, а извештаите се однесувале на телефонски барања, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Колку ни се сигурни децата во градинките: Примерот од воспитувачките во Белград повод за размислување!

Со нога на детското стомаче, шамари, тегнење за раце, заклучување. Во белградската населба Вождовац во градинка каде родители носеле на згрижување две, три-годишни деца, воспитувачките ги злоставувале, ги тепале, па дури и ги заклучувале во посебна просторија ако „не биле мирни“. Начинот на „чување и грижа“ за дечињата е обелоденет …

Повеќе »

(ФОТО) Ниту овој Кевин нема да го заборави Божик: Ја повлекол рачката на апарат во Лас Вегас и се случило ЧУДО!

Празниците донесуваат чувство на среќа затоа што поминуваме време со своите најблиски Бадник му донел малку поинаква емоција на Кевин, бидејќи освоил 15,5 милиони долари во казино во Лас Вегас. Божиќно чудо за Кевин е тоа што тој освоил 15.491.103 долари обидувајќи си ја среќата на еден од автоматите во …

Повеќе »

Предупредување на шефот на Бајонтек за новиот вид на корона

Шефот на компанијата „Бајонтек“, која стои зад вакцината против ковид, предупреди дека мутираната варијанта на вирусот што брзо се шири во Велика Британија може да го отежни постигнувањето на имунитет на стадо. Коосновачот на германската компанија, Угур Сахин, предупреди дека државите можеби ќе мора да вакцинираат скоро три четвртини од …

Повеќе »

(ФОТО) Девојчиња во училиште во Сиднеј учат како да менуваат гума и масло на автомобил

Група тинејџерки во среднотучилиште во Сиднеј неодамна научиле вредни вештини. Според „Дејли меил“, 11 девојки на возраст од 16. до 17. години научиле што да прават во случај на сообраќајна несреќа, како да го проверат притисокот во автомобилските гуми и да го сменат маслото. Идејата започнала да се развива кога …

Повеќе »

(ФОТО) ШОКИРАЛА СО НАЧИНОТ НА КОЈ ГИ ШТИТИ СВОИТЕ ДЕЦА ОД КИДНАПИРАЊЕ: „Ќе направам се’ за да ги заштитам“, а во коментарите се вели – „Па тие не се учиња!“

Безбедност или параноја? 30-годишната Џема Фримен презела крајни мерки на претпазливост за да ги заштити своите деца. Имено, Британката купила уред сличен на лисици, кој им го става на децата и на неа кога ќе ја напуштат куќата, поради зголемувањето на случаите на киднапирање на деца во нејзиното соседство. Нејзините …

Повеќе »

НАДАЛ ИСКРЕНО! Ова е вистинската причина поради која Шпанецот не сака да ја брани титулата на УС Опен!

Најдобриот шпански тенисер, Рафаел Надал, објасни зошто нема да учествува на Отвореното првенство на Соединетите Американски Држави. Вториот рекет во светот неодамна објави дека не сака да ја брани титулата на УС Опен, а сега тој објави зошто донел таква одлука. “Здравјето е главната нијанса што влијаеше врз мојата одлука. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОК ЗА ФАНОВИТЕ: Шерон Стоун ги подржала протестите во САД и изненадила со изгледот – драстична промена!

За познатата актерка Шерон Стоун честопати се пишува дека е како вино, колку е постара толку подобро. Сепак, нејзиното ново издание, кое „се појави“ на социјалните мрежи, ги изненади фановите кои едвај ја препознале. Sвездата на „Сирови страсти“ го поддржа движењето #BlackLivesMatter, по насилната смрт на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Таа …

Повеќе »

МОЖНО ЛИ Е ДА СЕ НАЈАВАТ КАТАСТРОФАЛНИТЕ ЗЕМЈОТРЕСИ: Сеизмолозите предвидувале балканска апокалипса, дури и албанскиот претседател предупредувал!

Одамна, обично после секоја катастрофа како последица од земјотрес се поставува прашањето – Дали е можно да се предвидат земјотресите? Се чини дека тоа е можно, барем според грчкиот сеизмолог Акис Целентис, кој уште пред осум месеци најавил голема катастрофа на Балканот. Сеизмолозите предвидувале апокалиптичен земјотрес на Балканот, поставувајќи го …

Повеќе »