Tag Archives: без заштита

(ФОТО) КРАЛИЦАТА СЕ „ОТКАЖАЛА“ ОД ПРИНЦОТ ЕНДРЈУ: Одземенеи му се сите воени и благородничките титули, ќе му се суди како на обичен човек

На ПРИНЦОТ Ендрју му се одземени воените чинови и кралските титули, а тој ќе се брани како граѓанин во тужбата за сексуален напад, соопшти Бакингемската палата.– Со одобрение и согласност на кралицата, на кралицата и се вратени воените чинови и кралските титули на војводата од Јорк, се наведува во соопштението …

Повеќе »

Млада Италијанка (23) загинала на работа: „Ја уби капитализмот“

ЛУАНА Д’ОРАЦИО, 23-годишна самохрана мајка од Италија, починала на работното место на почетокот на мај. Таа работела за текстилната компанија „Orditura Luana“ во Прато, недалеку од Фиренца. Ја „здробила“ голема машина и починала на самото место. Истрагата покажала дека се отстранети осигурувачите на контролната табла, што би спречило ваков развој …

Повеќе »

ОДНОСОТ ИМ БИЛ ФАТАЛЕН: Жената била префрлена во болница откако била интимна со сопругот – Не знаеле што е причината за нејзината состојба а потоа и лекарите ДОЖИВЕАЛЕ ШОК!

Една жена скоро починала од алергиска реакција по незаштитен секс со сопругот, кој во тоа време пиел антибиотици. Една Американка (46) од Балтимор, Мериленд, доживеала анафилактичен шок само еден час по сексуалниот однос. По кожата и се појавиле црвени флеки и почнала да се препотува, а ја фатила и вртоглавица. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Запознајте ја жената пајак!

Луо Денпинг, или „жената пајак“ од кинеската провинција Гуеџој, без никаква заштита се качува по карпите, па поради тоа многумина ја нарекуваат „жена пајак“. Таа работи од 8. до 16. часови дневно и ги забавува туристите, а државата месечно и плаќа 458. долари. Некогаш во таа кинеска провинција мажите се …

Повеќе »