Tag Archives: без возач

(ВИДЕО) Полицаецот се изненадил кога запрел автомобил без светла, но и без возач!

АВТОНОМНОТО возење е еден од најголемите трендови во автомобилската индустрија со крајна цел целосно автоматизирано управување со возилата. Во пракса, ова носи многу предизвици, а ова е еден од нив. Неодамна на Инстаграм се појави видео на кое се гледа како полицајци во Сан Франциско запираат автомобил со исклучени главни …

Повеќе »

Полицаецот занемел: Возачот спиел додека неговиот автомобил Тесла одел 150 км/час

Канаѓанец кој бил на возачкото место бил обвинет за опасно возење затоа што дремел додека неговиот самовозечки модел Ѕ се движел по автопатот со голема брзина. Локалната полиција, чии членови го запреле возилото, соопштиле дека и двете предни седишта во Тесла биле целосно срушени, а возачот и совозачот очигледно спиеле …

Повеќе »