Tag Archives: без работа

(ФОТО) Јапонец одлично заработува, има илјадници клиенти а ништо не работи!

Шоџи Моримото работел во издаваштвото некое време, но сега заработува со тоа што други луѓе го ангажираат да им прави друштво и да поминува време со нив. Јапонецот кој заработува за живот така што луѓе го аранжираат за да не прави ништо, има преку три илјади клиенти и еден куп …

Повеќе »

(ФОТО) Селтик, Рома и Валенсија веќе го барале Мурињо: „Не, фала!“

Шкотските медиуми објавија дека Селтик сакал да го ангажира ни помалку ни повеќе туку Жозе Мурињо за нов менаџер, но дека пристигнал негативен одговор. И не само на нив … Британскиот и пред се шкотскиот печат констатира дека ова е очигледен знак дека на сите во Селтик тешко им паднал …

Повеќе »

(ФОТО) Херојски подвиг на прилепчанец, пожарникар, кој добил отказ а денес спасил човечки живот од пожар!

31-годишниот Мартин Стојаноски од Прилеп, кој до минатата година работел како пожapникар во Територијалната пpoтивпожарна единица Прилеп, денеска направи подвиг кој долго ќе се памети. Денеска околу 12. часот во куќа на улицата “Никола Тесла” бр.8 избувна пожap кој ја зафати кујната, а во моментот во куќата останала зapoбена една …

Повеќе »

(ВИДЕО) СУДБИНИ – ЈА ЗАГУБИЛА РАБОТАТА ПОРАДИ КОРОНА А ПОТОА ПРЕЖИВЕАЛА ПЕКОЛ: Минала 9. дена во кома – „Среќна сум што сум жива иако не знам како ќе ја платам сметката од 11.000 долари!“

Ли Бломберг од Висконсин, каде рестриктивните мерки се продолжени до 26. мај, се опоравува од инфекција со корона вирусот и сака сите што протестираат во Америка,поради мерките со карантин „да престанат да плачат и лелекаат“, пренесува Си-Ен-Ен. “Поминав девет дена во индуцирана кома, на респиратор. Поминав уште девет дена на …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – ИРИНА (34): „КОГА СОПРУГОТ ДОЗНА ДЕКА НОСАМ ТРОЈКИ, САМО ЗАМОЛЧЕ, а 4 месеци пред породувањето ми ја кажа најстрашната работа!“

Животот пишува драми, а во случајот сна Ирина тоа била ситуација во која малкумина ќе преживеат… Ирина Кухар од Киев има 34 години а нејзиното семејство се состои од три бебиња и 70-годишна мајка која и помага да се грижи за децата. Цела земја била на нозе кога Ирина се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хелена Роза искрено: За да заработам, го чистев салонот на „Ауди“

Познатата водителка Хелена Роза пред две и пол години се пресели на Нов Зеланд. Со сопругот Игор и ќерката Кјара решија да си ја побараат среќата таму затоа што тука, вели таа, се нашла во ситуација да прави сè за да преживее. Хелена за „Репортер“ ја откри својата приказна. „Се …

Повеќе »

Борис Бекер без скршен денар – се ќе продава: Треба да се врати долг од 61. милион евра!

Легендарниот Борис Бекер ај што бакротираше, туку наскоро ќе ги загуби и освоените трофеи, како и сопругата… Поради неможност да ги плати големите долгови, на легендарниот германски тенисер Борис Бекер, ќе му биде конфискуван имотот вклучувајќи ги и трофеите што ги освоил за време на неговата кариера, објавија германските медиуми. …

Повеќе »

По отказот на Гоце Михајлоски од ТВ Нова, се огласи новинарот Борјан Јовановски! Еве што му порача

Заменик уредникот во ТВ Нова, Гоце Михајлоски повеќе не работи во телевизијата, а причините за неговото заминување ги објасни во повеќе редови на Фејсбук. Но, на неговата реакција не остана имун новинарот Борјан Јовановски. „Гоце, да не се лажеме. Како дел од ТВ НОВА за жал и ти си дел од …

Повеќе »