Tag Archives: без леб

(РЕЦЕПТ) Што се случува со телото кога ќе престанеме да јадеме леб? Ова е резултатот!

Девојка открила што се случува во телото Една млада дама решила да го прифати предизвикот и да почне да се храни здраво, а првата храна од која успеала да се ослободи е лебот. Следниот месец секојдневно следела што се случува со нејзиното тело, а потоа ги открила резултатите. 1. Постојано …

Повеќе »

Три придобивки ако го исфрлите лебот од исхраната:Без глад а со енергија!

Лебот за многумина е омилена намирница без која не можат да го замислат ниеден оброк. Оваа бомба од јагленохидрати доаѓа во различни форми од кои некои се штетни за нашето тело и линија, додека други заслужуваат пофалба. Дознајте што се случува во вашето тело ако од исхраната сосема го исфрлите …

Повеќе »