Tag Archives: без контакт

ЉУБОВ – Ни треба време: Зошто сепак да не бидеме ВО КОНТАКТ СО ПОРАНЕШНИОТ ПАРТНЕР?

Според психолозите, постојат 6 клучни причини зошто е важно да се прекине контактот со поранешните партнери. Раскинувањето во овој век е секако малку попредизвикувачки процес отколку што беше порано, пред Фејсбук да ги зарази животите на секој друг човек на оваа планета и бесрамно да стави милиони луѓе зад нивните …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо растажил дете кое, поради него, минало 1.300 километри

Португалските фудбалери пристигнаа во Белград во четвртокот вечерта, каде во сабота од 20:45 часот ќе се соочат со Србија во второто коло од квалификациите за Светското првенство. Тоа била можност за навивачите од овој дел на Европа и пошироко да го видат Кристијано Роналдо во живо, а асот на Јувентус …

Повеќе »

(ФОТО) Вселенска карпа побрза од куршум: Кон Земјата оди астероид со големина на најгоемата зграда во светот

НАСА тврди дека нешто непредвидено би можело да се случи во секое време Американската агенција за воздушни истражувања и развој на вселената (НАСА) сподели неверојатна фотографија на џиновскиот астероид што ќе лета покрај планетата Земја оваа недела, пренесува Mirror. Астероидот, наречен 1998 OR2 (прв пат забележан во 1998. година), се …

Повеќе »

(ФОТО) Прв заеднички ангажман на двата кралски пара: Меган и Кејт без директен контакт со очи!

Меган Маркл ја одработи својата прва службена должност со идниот сопруг, принцот Хари, неговиот брат Вилијам и војвотката Кејт. Стручњакот за говор на телото, Џуди Џејмс тврди дека глумицата не се срамела, туку била со став, одлучна да се слушне нејзиниот глас. Таа вели дека Меган е новата „принцеза на …

Повеќе »