Tag Archives: без хемикалии

Никако да ги отстраните сите дамки и нечистотии на рамната плоча на шпоретот? Пробајте некои од ОВИЕ 4 ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ – ринглите ќе бидат како нови!

За многумина, чистењето на керамичката плотна изгледа како многу полесна работа во споредба со класичните рингли, но одржувањето на рамна плоча е главоболка за многу домаќинки, особено ако јадењето случајно преврие. Наместо да купувате скапи хемикалии и производи за чистење, пробајте природни производи. Користете само меки крпи и сунѓери, а …

Повеќе »

3 НАЈЕФИКАСНИ начини за брзо чистење на тоалетната школка

Чистењето на тоалетот не мора да биде комплицирано. Чистачите за тоалети што ги користиме обично се полни со хемикалии и силни мириси, затоа е потребно да се грижиме за испарувањето, како и кожата. За да повеќе немате главоболка од силните хемикалии, ви предлагаме три алтернативни, но подеднакво ефикасни начини на …

Повеќе »

(Рецепт) Направете сами лосион кој ги отстранува флеките од лицето

Направете домашен и ефтин лосион кој ги брише флеките од лицето. Состојки: 100 мл сок од лимон 2 лажички магдонос 150 мл дестилирана вода 50 мл 70 – процентен алкохол Подготовка:листовите магдонос иситнете ги и ставете во тегла со капак, полијте со алкохолот и дестилираната вода. Убаво протресете, затворете и …

Повеќе »