Tag Archives: без гости

(ВИДЕО) ТАЖНО – Поканила 22. деца на роденденот на својот син: Никој не се појавил!

Мајка на нејзиниот профил @ dawners86 на ТикТок во својата објава зборувала за траумата што ја доживеал нејзиниот син. Како што објаснила, таа поканила повеќе од 20 деца на неговиот шести роденден, а дружењето морало да биде на отворено, за сè да биде според ковид правилата. Снимајќи ја пустата околина, …

Повеќе »

(ФОТО) Никој не дошол на прославата на 11. роденден на едно момче: Но, потоа се случило чудо!

„Мојот син синоќа организираше прослава на 11. роденден. Никој од поканетите пријатели не дојде. Тоа боли“, напишал на Твитер, Џејсон Фостер и објавил слика од својот син кој, сепак со насмевка, позира покрај роденденската торта. Таткото се обидел да го утеши Коди па ги замолил своите поријатели на Твитер, да …

Повеќе »

(ФОТО) Забранет рај: Остров на кој живеат 250 луѓе без автомобили и мобилни телефони

Според пописот во 2009. година, на островот живеат околу 130. луѓе, но се претпоставува дека бројката во меѓувреме пораснала на 250. поединци кои го поминуваат својот живот, оддалечени од модерниот свет… На прв поглед, островот Нихау може да делува како идеално место за одмор. Ова е најмалиот населен остров во …

Повеќе »