Tag Archives: бесплатен влез

Утре во Дом на Армија 25. издание на „Филиграни“: Јубилеј со нови филигрански ноти!

Утре во Домот на АРМ ќе се одржи 25. издание на фестивалот „Филиграни“, а организаторите традицијата ќе ја продолжат со нови песни но и слободен влез за сите љубители на македонската песна… Интернационалниот фолк-фестивал „ФИЛИГРАНИ“, кој блесна уште од самиот старт во 1994. година и константно го одржа високиот рејтинг …

Повеќе »

И’ Jax Jones na Ohrid calling 2018 – можност за бесплатен влез!

„Авалон“ го најавува настапот на една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02. август, помеѓу големите фестивалски настапи на Dimitri Vegas & Like Mike (на 01. август) и Armin van Buuren (на 04. август). Токму поради тоа, Авалон …

Повеќе »