Tag Archives: бесење

СРЦЕТО ДА ВИ ПУКНЕ: Дваесет дена по трагичната смрт на 16-годишната позната реална ѕвезда, мајката добила проштален подарок

Смртта на младата реална ѕвезда ги шокираше сите, а сега мајката добила подарок кој целосно ја скршил. Поминаа едвај дваесет дена од смртта на Кајли Пози, некогаш најубавото девојче и ѕвезда на контроверзната шоу програма „Toddlers And Tiaras“, а светот се уште е потресен од теориите за нејзината смрт. Убавата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се убил после гостување во ток шоу – полиграфот ја открил неговата тајна: Емисијата укината!

Британската телевизиска мрежа ITV во средата престанала да го емитува своето ток-шоу, после самоубиство на маж кој во таа емисија гостувал неколку дена пред да направи самоубиство. Емисијата била укината уште во вторникот после смртта на Стив Дајмонд (63), поради која мрежата била на мета на критиката,а имало лоши оценки …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот музичар пред смртта ја продавал куќата и не можел да се помири поради разидувањето со сопругата!

Кеит Флит неодамна се испокарал со Мајуни Каи, јапонска ди-џејка со која бил во брак од 2006. година. Флинт поради прекинувањето, како што пишуваат британските медиуми паднал во депресија и се чувствувал лошо. Ненадејната смрт на фронтменот на британската група „Продици“, Кеит Флинт во 50. година шокирала бројни овожаватели, но …

Повеќе »

Познат глумец пронајден мртов во својот стан

Глумецот и комичар Броди Стивенс (48) е пронајден мртов во Лос Ангелес, пренел „Њујорк Пост“. Ѕвездата на филмовите „Hangover” и „Due Date”, според се судејќи, се убил во петокот, а полицијата објавила дека веројатна причина за смртта е „самоубиство со бесење“. Телото на Броди било најдено синоќа, а полицијата води …

Повеќе »

(ФОТО) Страшно: 9.годишно девојче си го одзело животот поради кавга со мајката за мобилен телефон..

„Девојчето се разбудило и сакало да гледа нешто на ’ЈуТјуб“’ на својот телефон. Но, мајката ѝ забранила и ѝ рекла дека е рано“, раскажува сосед на починатото девојче, откривајќи дека сега мајката се обвинува себеси за трагедијата. 9.годишното девојче Хевен Вега се обесило во својата соба во станот во Бронкс, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Снимила реклама со Роналдињо и се обесила: Мистериозна смрт на српската водителка и манекенка

„Дедо беше амбасадор, ја запозна мојата баба, која е исто Србинка и така настана мојата мајка“… Српската манекенка и водителка Марија Ќурчиќ, која вчера си го одзела животот на возраст од 26 години, пред два дена снимаше реклама со Роналдињо. „Ги остварувам соништата од детството”, напиша Марија под фотографијата со …

Повеќе »

Епилог од трагедијата:Еве што открила аутопсијата на Ентони Бордеин!

Во телото на славниот готвач Ентони Бордеин не се пронајдени наркотици, туку само алкохол и лекови – во трагови. Славниот њујоршки готвач, Ентони Бордеин, кој на 8. јуни 2018. година во Франција си го одзема животот со бесење, не бил под дејство на наркотици. Во телото му се пронајдени само …

Повеќе »

(ФОТО) Се убила ѕвезда на позната серија: Чекал судење за детска порнографија

Американецот ја признал вината откако полицијата му пронашла повеќе од 50.000 фотографии и видеа на кои биле сексуално искористувани деца… Глумецот Марк Селинг, познат по улогата во популарната серија „Glee“, починал денес на 35. години, откако се обесил. Телото го пронашле неговите соседи бидејќи извршил самоубиство на безбол игралиштето во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ретка видео-снимка од 1906 година: Како Османлиите ги беселе Македонците во Битола

Пионерите на филмот во Македонија и во Југоисточна Европа познатите браќа Јанаки и Милтон Манаки се одговорни што и денес можеме да видиме како се живеело на овие простори пред стотина години. Во оваа прилика објавуваме застрашувачки филмски материјал за кој се претпоставува дека е од 1906. година на кој …

Повеќе »