Tag Archives: белград

Во Белград „Пајак“ однел полициски автомобил

ПАЈАК одвезол полициски автомобил од улицата „Бранкова“ во Белград. Интересната сцена ја снимил новинар од порталот Nova.rs. Се’ уште не е познато дали автомобилот бил непрописно паркиран или нешто друго, но припадниците на МВР, пишува српскиот портал, ќе мора да платат одредена казна за нивниот автомобил. „Се случуваат чуда“, се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Емотивно: Тара навивала и му мавтала на тато Ѓоковиќ во финалето на „Белград Опен“

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, ја поздрави ќерката Тара, која го гледаше натпреварот на Ѓоковиќ во финалето на „Белград Опен“. Во финалето, Ноле го победи Алекс Молчан, словачки играч со 6:4 и 6:3, а бидејќи имаше публика на трибините, дел од семејството на Ѓоковиќ беше на трибините. Сопругата Јелена …

Повеќе »

ВО БЕЛГРАД СНИМИЛЕ ХАОС – Две девојки во автобус се степале, се влечеле по коса и врескале:„Бриши го бројот на мојот дечко!“

Патниците се заканиле дека ќе повикаат полиција, возачот се обидел да ги раздели, но ништо не ги спречило двете девојки физички да се пресметаат во автобусот. И’ сето тоа поради едно момче … Патниците на автобуската линија 23. во Белград вчера беа сведоци на необична глетка. Двете девојки врескале една …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хаос во Белград во „Ушче“: Тепачка за вакцини и ваучер од 25. евра

Трговскиот центар Ушче во Белград од утрово е нов пункт за вакцинација. Покрај вакцината против короната, за првите 100 лица биле предвидени ваучери во износ од 3.000 динари околу 25. евра за шопинг во тој трговски центар. Сцените што следеле биле тешки за гледање. Одговорот за вакцинација во Србија не …

Повеќе »

Ѓоковиќ експресно до полуфинале на домашен терен во Белград

Најдобриот тенисер во моментот е вториот полуфиналист на АТП турнирот во Белград. Во српскиот четвртфинален дуел, првиот светски рекет го „збриша“ Миомир Кецмановиќ со 2-0 по сетови (6-1, 6-3). Најголемиот фаворит за титулата рутински си ја заврши работата и обезбеди место меѓу најдобрите четири. Во првиот сет му препушти само …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ – Ново зеленило во Белград: Асфалтирале дрва поради продавница!

Граѓаните на белградската населба Милјаковац биле непријатно изненадени кога виделе дека се случил вистински мал „екоцид“ пред продавницата на трговскиот ланец што допрва треба да се отвори. Имено, пред дуќанот бил поставен нов асфалт, но она што зачудува е што дури и дрвјата пред продавницата не биле поштедени, поради небрежност …

Повеќе »

БЕЛГРАД – Податоци кои загрижуваат: Девојка на 22. години доживеала корона и инфаркт

Болниците за Ковид се полни со млади пациенти, короната не штеди ниту дваесетгодишници. Како што дознава Нова.рс, најмладата пациентка моментално има 22. години во болницата во Батајница, а за да ја направи ситуацијата уште потешка, таа имала и срцеви проблеми, па после короната доживеала срцев удар. Најтешките пациенти се испраќаат …

Повеќе »

(ФОТО) Македонците, масовно преку викенд, одат во Белград да примат вакцина

Повеќето Македонци, кои поднеле барање за вакцинација во Србија преку порталот „eUprava“, планираат викендов да дојдат во Белград за да примат вакцина за коронавирус. Некои скопјани со кои дописникот на Бета разговарал ќе одат во Белград само за да се вакцинираат и веднаш ќе се вратат, но има и такви …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Србија во две слики (ВАЖИ И ЗА НАС): Додека едни умираат во маки други играат оро!

Синоќа, според снимките од социјалните мрежи, на Савски трг (во Белград) започнало оро во близина на споменикот на Стефан Немања, во кој се фатиле сите оние кои не веруваат во вакцинација и на кои, како што велат, им е доста од мерките на кризниот штаб. Додека посетителите на споменикот се …

Повеќе »