Tag Archives: бела куќа

(ВИДЕО+ФОТО) Куќињата на Бајден исфрлени од Белата куќа: Го нападнале обезбедувањето!

Американскиот претседател Џозеф Бајден своите две кучиња ги вратил во приватна резиденција во Вилмингтон, Делавер, по инцидентот во кој едно од кучињата гризнало член на обезбедувањето на Белата куќа.   View this post on Instagram   A post shared by First Lady Dr. Jill Biden (@flotus) Тригодишното куче Мејџор, помладо …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Новите објави на Меланија Трамп „доказ“ дека веќе долго не го сака сопругот!

И’покрај тврдењата дека сè е во ред во нивниот брак, многумина се уште се убедени дека врската меѓу Меланија и Доналд Трамп, поранешниот американски претседател, не функционира долго време. Последните во низата причини за овие сомнежи се објавите на Меланија Трамп на Твитер по повод Денот на вљубените. Интересно е …

Повеќе »

(ФОТО) На веб-страницата на Белата куќа се појавила скриена порака: „Ако го читате ова …“

Скриена порака на новата веб-страница на Претседателот Џо Бајден во Белата куќа станала вирална на социјалните мрежи… Само неколку часа откако Доналд Трамп ја напушти Белата куќа, луѓето забележаа порака скриена во HTML. Веб-страницата се ажурирала додека новиот претседател и се обратил на нацијата. На љубителите ан технологијата не им …

Повеќе »

(ФОТО) Доналд Трамп се симнува од тронот а ќерката Тифани СЛАВИ!

Тифани Трамп, најмладата ќерка на Доналд Трамп, во вторникот ја објави среќната вест за свршувачката со Мајкл Боулс, во пресрет на заминувањето на нејзиниот татко од претседателската функција. Тифани ја објави добрата вест на својот Инстаграм профил, а под фотографијата со нејзиниот вереник го напиша следново: „Ми беше чест да …

Повеќе »

Нема да верувате што правела Меланија за време на немирите во Вашингтон

Откако толпа негови приврзаници упаднаа во Капитол оваа среда, Доналд Трамп брзо се огласи на социјалните мрежи (на кој наскоро му беше забранет пристап), а истото го направила и неговата ќерка Иванка. Сепак, Меланија мостана тивка. Многумина се прашувале каде била сопругата на Трамп за време на немирите, а Си-Ен-Ен …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА СИГУРНО ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ: Ова видео е најлудата работа на интернет

На социјалните мрежи, вклучувајќи ја и Parler , на кој се преселиле приврзаниците на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп, се вели дека Трамп треба да одбие да го напушти своето место во Белата куќа заради протести. Сепак, оние кои едвај чекаат да му го видат грбот, како одговор на …

Повеќе »

(ФОТО) Меланија уште еднаш ги оставила модните критичари без здив: Вака се облекува првата дама!

Таа уште еднаш докажала дека со право ја нарекуваат кралица на стилот Меланија и овој пат успеала да ги воодушеви модните критичари. Нејзината комбинација на облека повторно била оценета со чиста десетка. Уште актуелна, првата дама на Америка, ја дочекала елката, која и оваа година ќе биде специјално украсена. Декорацијата …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРАМП ВО ПЕТОКОТ ПОРАДИ ПРОТЕСТИТЕ МОРАЛ ВО БУНКЕР: Демонстрантите ја опколиле Белата куќа, фрлале камења и ги поместувале барикадите

Агентите на тајната служба го придружувале американскиот претседател Доналд Трамп до бункерот, во петокот вечер, во време кога Белата куќа била опкружена со демонстранти кои фрлале камења и ги поместувале барикадите. АП наведува дека, според еден републиканец, членовите на тајната служба го однеле Трамп во подземниот бункер во еден момент …

Повеќе »

(ФОТО) ЛУКСУЗ КАКО ОД БАЈКИТЕ: Погледнете како Меланија Трамп ја украсила Белата куќа во пресрет на празниците!

Првата дама на САД, Меланија Трамп го претставила божиќниот декор во Белата куќа, чија тема годинава е патриотизам кој го слави „Духот на Америка“. Во традиционалната празнична зелена, Меланија Трамп вклучила и црвена и сина боја, а новогодишната елка ја украсила со американско знаме. Американската прва дама на нејзините профили …

Повеќе »