Tag Archives: Бела Хадид

(ВИДЕО) Светот останал без зборови: Дизајнерите на речиси голата Бела Хадид во живо насликале фустан!

А на Модната недела во Париз во рамките на ревијата на Coperni се случил вистински спектакл… Покрај официјалниот дел со манекенките, на самиот крај на ревијата се случил и вистински моден перформанс. Имено, манекенката Бела Хадид на пистата излегла само во долна облека и штикли, покривајќи ги градите со рацете. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бела Хадид жали што го оперирала носот и не растела како муслиманка: „Не ми беше дозволено тоа“

Една од најубавите жени во светот, манекенката Бела Хадид отворено зборувала за нејзината „ускратена можност да порасне како муслиманка“, откако била принудена да се пресели во Калифорнија со нејзината мајка како девојче. 25-годишната манекенка е ќерка на холандскиот супермодел и поранешна реалити ѕвезда Јоланда Хадид и палестинскиот претприемач Мохамед Хадид. …

Повеќе »

(ФОТО) НА РЕВИЈАТА НА МАРК ЏЕЈКОБС – Бела и Џиџи Хадид шокирале со новите фризури: „Што е ова, изгледате болно?“

Супермоделите Бела и Џиџи Хадид ги воодушевија обожавателите кога во вторникот се појавија на модната ревија на Марк Џејкобс за есента 2022. година, носејќи смели, нови фризури. Сестрите изгледаа речиси непрепознатливо откако се појавија со делумно избричени глави и целосно избелени веѓи. Долгоочекуваната ревија во футуристички стил ги воодушеви сите, …

Повеќе »

(ФОТО) БЕЛА ХАДИД прв пат за ПЛАСТИЧНИТЕ ОПЕРАЦИИ: „Имав синдром на измамник“

Бела Хадид, во едно неодамнешно интервју, првпат проговори за естетската хирургија: „Го имав овој синдром на измамник кога луѓето ме натераа да се чувствувам како да не заслужувам ништо од ова“. Бела Хадид размислувала за нејзината одлука да оди под нож пред повеќе од една деценија. Во неодамнешното интервју за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најбараната манекенка на светот објави расплакани фотографии: Испрати важна порака!

Бела Хадид, една од најбараните манекенки во моментов во светот, објави неколку фотографии на кои плаче, откривајќи дека често се чувствува несигурно и вознемирено. Помладата сестра на Џиџи Хадид изјавила дека инспирацијата за објавување фотографии од тежок период во нејзиниот живот дошла кога ќерката на Вил Смит, Вилов, зборувала за …

Повеќе »

(ФОТО) Денес е барана манекенка но имала тешко детство: Мајка и и’ забранувала да јаде и да е образува!

Има само 25 години, до неодамна не изгледаше ниту блиску до тоа како изгледа сега, но сето тоа го реши нејзината мајка Јоланада, па милиони сега само се прелеваат на сметката на славната манекенка. Манекенката Бела Хадид денес доминира на модните писти и речиси и да нема шоу што не …

Повеќе »

(ФОТО) Проѕирно и провокативно: Манекенката во бел фустан никого не оставил рамнодушен!

Нејзините изданија привлекуваат големо внимание во јавноста каде и да се појави. Манекенката Бела Хадид (24) повторно предизвика воздишки со серијата фотографии што ги објави на својот Инстаграм профил. Еден од најбараните модели на денешницата, беше фотографиран во бел тесен фустан, кој остава впечаток дека е мокар. Покрај сликите на …

Повеќе »

(ФОТО) НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ Е БОМБА А НА УЛИЦИТЕ НИКОЈ НЕ ЈА ЗАБЕЛЕЖАЛ – ДА НЕ Е СЛАВНА: Се појавиле фотографии од најубавата жена на светот и сите се во шок!

Според студијата на познатиот козметички хирург Џулијан де Силва, познатата манекенка Бела Хадид е најубава во светот. Славен хирург ја составил својата листа на 10-те најубави жени во светот користејќи ја теоријата за златниот однос. Овој концепт потекнува од античка Грција и се нарекува „божествен“ затоа што тие пропорции се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Естетски хирург открива што се’ оперирале најубавите жени во светот

Пластичен хирург од Беверли Хилс, д-р Чарлс Ли на ТикТок открива која од славните имала најмногу „пластични“ асистенции. Д-р Ли не ги извршил процедурите на ѕвездите за кои зборува, но тој е експерт кога станува збор за дотерувања, липосукции и полнила. Во серија видеа објавени на ТикТок, тој анализира „пред …

Повеќе »