Tag Archives: бекстрит бојс

(ВИДЕО+ФОТО) Ѕвездата на „Бекстрит бојс“ обвинета за силување на малолетничка со аутизам

Пејачот Ник Картер е обвинет за силување малолетно девојче во 2001 година, според новата тужба и прес-конференцијата на наводната жртва и нејзините адвокати одржана во четвртокот.. Расплаканата Шенон Шеј Рут на Фејсбук во живо изјавилае дека била сексуално нападната од ѕвездата на „Бекстрит бојс“ кога имала само 17 години. „Последните …

Повеќе »

НА 34. ГОДИНИ – Починал американскиот пејач Арон Картер, брат на ѕвездата од „Бекстрит Бојс“

На 34-годишна возраст починал познатиот американски пејач Арон Картер. Неговото безживотно тело е пронајдено во домот во Ланкастер (Калифорнија), објави TMZ. Полицијата пристигнала откако било пријавено дека тој починал во кадата. Деталите се уште не се познати. Картер има издадено пет албуми, објавувајќи го својот прв албум во 1997 година, …

Повеќе »