Tag Archives: бегство

(ВИДЕО) Како лош возач бега од полиција?

Камерите во Соединетите држави фатиле возач што по автопатот бегал од полицијата. Кога полицијата се обидува да го фати бегалец, тоа е сцена која е исклучително популарна во филмовите. Сега добиваме нештоналик на тоа, освен тоа што главниот актер не е добар возач, што ја прави целата приказна уште поинтересна. …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРАЗИЛЕЦ МИСЛЕЛ ДЕКА МОМЧЕ И ДЕВОЈКА СЕ ЛЕСЕН ПЛЕН: Несудената „жртва“ со еден потег го натерала во БЕГСТВО!

Разбојник во Бразил наишол на погрешна личност кога на улица запрел една двојка и со пиштол барал пари. Мажот кој бил предмет на грабеж на мотоциклист по улиците на бразилскиот град Куритиба, веднаш ја извадил полициската значка и му ја покажал на разбојникот, а тој ја земал за да се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Прељубник фатен во „акција“ па морал да бега преку прозорец…

На социјалните мрежи кружи видео на неименуван маж кој, според се судејќи, е фатен во прељуба, па морал да се снајде и избегал низ прозорецот… Излетал скроз гол низ прозорецот од станот и очигледно му се брзало. Dobro je sve pic.twitter.com/nGCuB2op2M — Dr Kova (@Kovenzi) January 29, 2020 Прељубникот мислел …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВОЗМОЖНА МИСИЈА: Им избегал среде полиција, затворен во стаклена коцка!

Се има во животот па и ова да го видиме… Едно младо момче било затворено во стаклена кутија во полициска станица во Москва. Но, видел како може да избега… Почнал да се искачува по стаклената кутија и дошол до таванот кој бил покриен со материјал кој бил лесно да се …

Повеќе »

(ФОТО) Убиство на студентка во Москва – АЊА НЕ СЕ ЈАВУВАЛА НА ТЕЛЕФОН А ПОТОА НЕЈЗИНИОТ ДЕДО ДОБИЛ ЧУДНА ПОРАКА. Кога дошол во нејзиниот стан затекнал хорор

Студентката Ања била брутално убиена во југозападна Москва. Во вторникот, роднините го пронашле телото на 20-годишно девојка завиткано во ќебе на балконот на нејзиниот стан. Осомничениот за убиство е 23. годишно и е во бегство. Ања требало да дипломира во 2020 година на Катедрата за филологија РУДН (студирала француски, англиски …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ЖИВОТНИТЕ ГО ПРЕТЧУВСТВУВААТ ЗЕМЈОТРЕСОТ: Само неколку секунди пред да се стресе зградата, кучето избегало што подалеку!

Албанија денес во 3.54 часот наутро ја погоди силен земјотрес со јачина 6,4 според Рихтер, што е еден од најсилните земјотреси во последните 30. години во таа земја. Меѓу бројните снимки една посебно се издвоила бидејќи потврдува колку животните можат да претчувствуваат опасност. pic.twitter.com/eH5NVPn0bh — mamma mia marcello (@lalssido) November …

Повеќе »

(ВИДЕО) БЕГСТВО ОД ПОЛИЦИЈА КАКО НА ФИЛМ: Со радијаторот, за кој бил врзан, во раце скокнал низ прозорецот и избегал!

На социјалните мрежи се појави снимка на која се гледа како еден маж скокнува од прозорецот на полициска станица и бега. Тоа можеби и не би било чудно да не скокнал од првиот спрат на кров на автомобил кој бил паркиран, што му го ублажило падот. Но, ситуацијата да биде …

Повеќе »

(ФОТО) НОВИ ПРОБЛЕМИ ЗА РОМАН ПОЛАНСКИ: Манекенка го обвини познатиот режисер за силување

Полански призна вина за полов однос со малолетничка во 1977. година и беше осуден на 90. дена затвор, но беше ослободен по 42. дена. Кога дозна дека судијата планира да му изрече повеќегодишна затворска казна, тој од САД избега во Франција. Една Французинка го обвини Роман Полански за силување во …

Повеќе »

(ФОТО) ПРОЛАЗ ВО СЛОБОДА – ПРЕКУ ТАЈНИОТ ТУНЕЛ СЕ БЕГАЛО ВО ДРУГИОТ ДЕЛ НА БЕРЛИН: Подземниот пролаз под Берлинскиот ѕид отворен за јавност!

Тунелот под Берлинскиот ѕид, кој служел за бегство кон западна Германија, вчера беше првпат отворен за јавноста. Тунелот под улицата „Бернауер“ го отворил градоначалникот на Берлин, Мајкл Милер, во време кога се слави 30-годишнината од падот на Берлинскиот ѕид. Тој им се заблагодарил на оние што го ископале тунелот долг …

Повеќе »