Tag Archives: бегство

(ВИДЕО) ВОДАТА ГИ ПРОБИЛА НАСИПИТЕ ВО ХОЛАНДИЈА: Илјадници луѓе во бегство – премиерот прогласил национална катастрофа!

Илјадници луѓе ги напуштиле своите домови на југот на Холандија откако вода ги пробила насипите. Премиерот Марк Руте прогласил национална катастрофа во јужната провинција Лимбург, која се наоѓа помеѓу многу поплавените области во западна Германија и Белгија. Bizar en triest hier in Venlo. Thuis alles droog gelukkig. pic.twitter.com/Vp730KCLIM — MoniqueMartine …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Бегство од палатата“: Нов трејлер за контроверзниот филм за Хари и Меган

Новиот трејлер за контроверзниот филм за војводата и војвотката од Сасекс – „Хари и Меган: Бегство од палатата“, на својот профил на Инстаграм го објави актерката Сидни Мортон, која ја игра Меган Маркл. На видеото се гледа како Хари, кого го игра Џордан Дин, ја теши Меган и коментира за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДНК тестот ја довел до морбидно сознание: Ги барала биолошките родители а потоа ја дознала СУРОВАТА ВИСТИНА!

Отсекогаш знаела дека е посвоена, но немала идеја дека наоѓањето на биолошките родители ќе открие една ужасна вистина. Кети Гиликрист, во 2017. година одлучила да направи домашен ДНК тест, со цел да ги најде своите роднини. Тоа и помогнало да дојде до братучетка Сузан Гилмор, која и помогнала да ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТУДЕНТИ СНИМЕНИ КАКО СКОКААТ НИЗ ПРОЗОРЕЦ ОД 12 МЕТРИ: Полицијата растурила корона забава па настанал ХАОС!

Студенти на Универзитетот Салфорд во Англија биле снимени како скокаат низ прозорците од првиот кат со цел да и избегаат на полицијата која влегла на корона забава. Може да се види како студентите си помагаат еден на друг на висина од 12 метри. Портпарол на Универзитетот во Салфорд изјавил дека …

Повеќе »

СРАМОТА – ПОРАДИ ВИРУС ИТАЛИЈАНКА ИЗБЕГАЛА ОД СВОЕТО ДЕТЕ: Бебето кое поради корона мајката го напуштила се опоравило во болница

Мајката која ја однесе својата ќерка во болница откако бебето се разболело од КОВИД-19 го оставила детето. Бидејќи таа не одговарала на повиците на медицинскиот персонал, полицијата тргнала во потрага по неа. Жената и нејзиното новородено дете минатата недела дошле во болница во Палермо, Италија, и по тестирањето на вирусот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ- ШВАЛЕР ПО ГАЌИ БЕГАЛ ПРЕКУ ТЕРАСАТА! Лутиот маж прво се пресметал со сопругата а потоа сите ги оставил во ШОК!

По интернет кружи урнебесна снимка…Имено, уплашен љубовник бега преку терасата додека „зад петиците“ му е бесниот сопруг! Швалерот се дал во бегство преку терасата и тоа со помош на завиткан чаршав, додека таа му ја фрлала гардеробата. Меѓутоа, лутиот маж успеал да му се вмеша во бегањето, па прво се …

Повеќе »

ЛУКСУЗ – Стаклен шатор за бегство од секојдневието

Glamping подрачјето ја вклучува викендичката Rancho La Terapia изработена во форма на шатор со стаклени sидови Поседуваат бесконечен базен… The Ranch Therapy е идеално место за бегство од секојдневниот живот. Тоа е луксузно место за кампување лоцирано во центарот на островот Порторико. Glamping подрачјето ја вклучува викендичката Rancho La Terapia …

Повеќе »

(ВИДЕО) Србин снимил бизарен призор од комбајн: Во полето затекнал 20. голи мажи и невеста!

По социјалните мрежи се шири видео од бизарна средба доживеано од маж од Војводина на неговото поле… Имено, додека возел комбајн, забележал дваесетина целосно разголени млади мажи и една девојка во венчаница. Da li je ovo (nad)realno?😂😂😂 pic.twitter.com/6GYklYRjJQ — Toda *~40%* (@lupamcvrge) July 2, 2020 „Што е, белграѓани, дојдовте тука …

Повеќе »

(ФОТО) Се сеќаате ли на Зумбул ага од серијата „Сулејман величествениот“? Во приватен живот е далеку од улогата која ја играл!

Зумбул-ага се смета за еден од најсложените ликови во турската серија „Сулејман величествениот“. Неговата улога е дизајнирана да трае неколку епизоди, но по реакцијата на публиката, било решено да остане до крајот. View this post on Instagram Reçel’giller den birini buldum 📸@emel.karakose A post shared by Selim Bayraktar (@selimbyraktar) on …

Повеќе »