Tag Archives: бебиња

Бејби бум во земја во регионот: За четири дена во една болница се родиле 25. бебиња

УНИВЕРЗИТЕТСКАта клиничка болница во Мостар минатата недела работела без престан. За четири дена се родиле 25. бебиња, 13. девојчиња и 12. момчиња. Најпрвин во понеделник на 24. октомври се родиле три девојчиња и едно момче, а во вторникот на 25 октомври уште едно девојче и четири момчиња, потврдиле за Jabuka.tv …

Повеќе »

Скопската Зоолошка е главна вест во најпознатите светски медиуми

Зоолошката градина стана главна вест во најпознатите светски медиуми поради последните случувања изминатиов период, каде се родија повеќе животни. Фотографиите од малите лавчиња и бебето белорак гибон се најдоа како вест на денот, фото на неделата и фото избор на денот во престижни медиуми и новинарски агенции како Гардијан (The …

Повеќе »

(ФОТО) ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Новороденче со две глави, три раце и две срца

Шахин Кан и нејзиниот сопруг Сохаил очекувале два целосно формирани близнаци, но биле шокирани кога на 28. март во Ратлам, во индиската држава Мадја Прадеш, Шахин родила бебе со две глави, едно торзо, три раце и две срца. Оваа состојба е позната како дицефаличен парапагус – каде што две новороденчиња …

Повеќе »

За што се’ можете да користите вазелин?

„Вазелинот е веројатно најдоброто нешто што можете да го купите во аптека“, изјавил за HuffPost познатиот дерматолог Џошуа Цајхнер. Иако формулата за вазелин е измислена пред речиси 150. години, тој е сè уште еден од најдобрите достапни производи за нега на кожата. „Можете да го користите за нега на кожата …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ’ ДЕМАНТИРАЛЕ: Амал Клуни не е бремена! Се огласил познатиот пар по повод тврдењето дека наскоро повторно ќе станат родители!

Амал и Џорџ Клуни во последно време се на насловните страници на странските медиуми поради гласините за бременост. Иако во последните неколку дена се зборуваше дека Амал Клуни, сопругата на славниот холивудски актер Џорџ Клуни е бремена, медиумскиот претставник на оваа славна двојка објасни дека тоа е озборување и ги …

Повеќе »

Забава за откривање на полот на бебето отишла во лош правец: Идниот татко загинал подготвувајќи изненадување

ПОДГОТОВКИ за забавата за откривање пол на бебето биле кобни за еден човек од Њујорк. Имено, 28-годишниот Кристофер Пекни од Либерти, Њујорк, кој наскоро требало да стане татко, починал откако експлодирала направата што се подготвувала за забавата за откривање на полот на неговото дете. Полицијата во Њујорк ги потврдила деталите …

Повеќе »

Ова ќе бидат најсреќните знаци во 2021. година

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… СРЕЌА во љубовта и пари ги чеката четири хороскопски знаци. Од почетокот на летото до август, Овните ќе ја пронајдат љубовта што ја барале. Тоа е трајна врска за …

Повеќе »

Убила осум бебиња: Уапсена медицинска сестра од пеколот

Медицинска сестра која веќе двапати била апсена во Англија под сомнение дека убила осум бебиња и се обидела да убие уште девет во болница во Честер, повторно е уапсена. Апсењето на Луси Летби во 2018. година ги шокираше нејзините колеги, особено затоа што оваа медицинска сестра важеше за „шампион во …

Повеќе »

(ВИДЕО) До кога ќе ги гледаме поповите како ги фрлаат бебињата на крштевки!

Секој што користи социјални мрежи барем еднаш гледал видео од крштевање во кое поп фрла бебе како да е играчка. Сега се појави уште едно, па се запрашавме: до кога ќе го гледаме ова? Неодамна на Фејсбук беше објавено ужасно видео од Кипар, во кое поп крсти бебе со насилно …

Повеќе »