Tag Archives: базен

(ФОТО) Туристичка атракција: Нестварен базен кој „виси“ над прометна улица

Хотелот Joule во центарот на деловната област Далас во американската сојузна држава Тексас стана туристичка атракција меѓу странците, но и локалните жители. Причината се крие во необичната положба на застаклениот базен, кој се наоѓа на 10-ти кат од зградата.Тој е „исфрлен“ на приближно 2,5 метри од останатиот дел од зградата …

Повеќе »

(ФОТО) ИМОТ ВО МАЈАМИ – Шакира ќе започне ново поглавје во вила вредна 16 милиони долари, погледнете ја внатрешноста

Шакира ќе започне ново животно поглавје во спектакуларна вила во Мајами, а имотот кој се проценува дека вреди 16 милиони долари се наоѓа во еден од најексклузивните делови на градот. Колумбиската ѕвезда Шакира пред неколку дена ја напушти Барселона и замина во Мајами, каде ќе живее со синовите по раскинувањето …

Повеќе »

(ФОТО) И’ на забава покрај базен Шерон Стоун изгледа фатално!

Актерката Шерон Стоун ужива во животот и го користи секој момент за малку радост. Ѕвездата на филмот „Ниски страсти“, блеска на црвениот тепих, воодушевува во секојдневните ситуации, но и ги радува своите обожаватели кога со нив споделува слики од своето секојдневие. Таа заедно со своите пријатели одлично се забавувала покрај …

Повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) ДУПКА ВО БАЗЕН ПРОГОЛТАЛА 2. МАЖИ: Едниот едвај излегол, а за другиот немало спас!

Маж се удавил откако го проголтала дупка што се отворила под базен. Клил Кими (32) починал откако го вшмукал вител на дното од базенот во вилата што неговата маркетинг компанија ја изнајмила за забава во градот Кармеи Јосеф во централен Израел, пренесува британски „Телеграф“. Еден од присутните на забавата рекол …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Мислев дека ќе пропадне“: Решил сам да направи базен, користејќи материјали што повеќето луѓе ги имаат во своите градини

Дека креативноста нема граници покажува проектот „направи сам“ кој вклучувал самостојна изградба на базен со помош на необични материјали за базен. Каила Харисон споделила на Тик Ток како нејзиниот сопруг ја трансформирал нивната градина кога решил да изгради базен користејќи стари, неискористени палети. Таа вели дека имало многу сомнителни реченици …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Жешки“ видео снимки на познатата пејачка: „Ова сонце…“

Никол Шерцингер (44) сподели видео каде заводливо позира токму на работ од базенот. Оваа популарна пејачка, на својот Инстаграм профил често објавува слики во бикини од прекрасни дестинации. Медиумите пренесуваат дека таа ужива во Грција, а овој пат ги израдувала своите следбеници со интересна кореографија. Харизматична ѕвезда во сино бикини, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Луѓето гледале ВО ЖИВО што прави ѕвездата на филмови за возрасни со малите ДЕЦА во базенот и повикале полиција

Кајли Стрикленд е приведена поради срамен чин Ѕвездата на сајтот за возрасни OnlyFans е уапсена откако на две момчиња во базен им ги покажала голите гради и сето тоа го пренесувала во живо. Кајли Стрикленд (30) од САД е приведена откако шокираните гледачи повикале полиција откако ја виделе како ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момче застанало на работ од базенот, а потоа имало ДРАМА: Следниот МОМЕНТ бил клучен!

Молскавичната реакција на мајката ја спречила несреќата… На социјалните мрежи се шири вирално видео од драмата покрај базенот, која имаше среќен крај, иако можела да заврши фатално. На него се гледа мало момче кое стои на самиот раб на базенот, а потоа во еден момент решава да скокне во водата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бебето почнало да се дави во базенот, таткото навреме реагирал и го спасил

Надзорна камера на куќа во Бразил снимила настан кој за малку ќе завршил трагично. Така, на видеото се гледа како бебето оди до базенот и ги потопува стапалата во вода. Изгледа дека не очекувала дека базенот ќе биде толку длабок, па паднала во водата и почнала да се дави. За …

Повеќе »