Tag Archives: бастијан швајнштајгер

(ФОТО) Ана Ивановиќ е бремена, пристигнува третото бебе

АНА ИВАНОВИЌ е бремена, а среќната вест поранешната тенисерка ја објави на социјалните мрежи. „Бастијан и јас наскоро ќе бидеме побројни“, напишала Ана покрај фотографијата на која позира со нејзиниот сопруг, фудбалерот Бастијан Швајнштајгер. Следеле многубројни честитки за парот на кој ова ќе им биде трето дете. View this post …

Повеќе »

(ФОТО) Ана Ивановиќ на одмор во Шпанија ги земала и бабите: „Со семејството е се’ полесно!“

Мајките „влетале“ за да и помогнат на младата двојка со децата… Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер моментално се на одмор во Шпанија. Придружени се со мајките кои им помагаат со нивните деца. Семејното уживање започна. Се чини дека Ана се држи до старата поговорка дека за воспитување и едукација на …

Повеќе »

(ФОТО) Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер станале родители по втор пат: Бившата тенисерка радоста ја поделила со фановите!

Некогашната тенисерка Ана Ивановиќ, на Инстаграм, објавила дека Лука добил брат… Ана Ивановиќ (31) и нејзиниот сопруг Бастијан Швајнштајгер (35) по втор пат станале родители. „Преплавени сме со љубов и среќа. Нашиот син доби помал брат“, напишала Ана во описот на фотографијата на која среќните родители бебето го држат за …

Повеќе »

(ФОТО) Ана Ивановиќ и Швајнштајгер чекаат второ дете:„Многу сме среќни!“

Познатиот фудбалер и тенисерка објавиле дека очекуваат второ дете. На веселата објава на Инстаграм профилот се’ потврдила самата Ана Ивановиќ… Објавено е дека тенисерката Ана Ивановиќ (31) и фудбалерот Бастијан Швајнштајгер (34) го чекаат второто дете. Парот кој во март минатата година го доби првото дете, синот Лука, наскоро ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Мистериозна порака: Што Швајнштајгер крие за Ана Ивановиќ?

Ана Ивановиќ денес наполнила 31. година, а сопругот Бастијан Швајнштајгер на Инстаграм и упатил многу романтична порака. Бившиот германски репрезентативец покрај фотографијата на која позираат во безбол дресови на кои ги пишува нивните презимиња и нејзиниот број години, напишал:„Среќен роденден на неверојатната жена и мајка, има многу прекрасни години, но …

Повеќе »

(ФОТО) Славните мажи, можеби, немаат сантиметри, но имаат трикови

Разликата во сантиметри не биле пречка за нивната врска. Иако славните сопруги се за „глава“ повисоки од нив, ниските мажи секогаш се снаоѓаат па понекогаш обуваат и „штикли“ Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер Ана е повисок од својот сопруг, кој наводно е висок 1,83 м. Сепак, тоа ниту малку не …

Повеќе »