Tag Archives: Барселона

(ФОТО) Госпоѓа Меси:„Одиме каде што ќе одиме, но одиме заедно!“

“Колку е тешко да се сумираат во неколку редови сите овие години што ги проживеевме! Толку многу емоции што оставија трага во нашите животи. Но, како што вели поговорката, она што не не убива не прави посилни”, започнала Антонела Фудбалерот Лео Меси (34) ја напушти Барселона после 21. година. На …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Месо во солзи се простил од Барселона

Сега, веќе поранешниот фудбалер на Барселона, Лионел Меси, се прости од Барселона на прес -конференција. Финансиските и правните перипетии доведоа до разделба на Аргентинецот и каталонскиот клуб. Пред да каже збор, Меси попушти пред емоциите и плачеше. View this post on Instagram A post shared by Leo Messi (@messifanssi) Тој …

Повеќе »

(ФОТО) Зошто Меси си замина? Претседателот на Барса се’ објаснил!

ЛИОНЕЛ МЕСИ ја напушти Барселона и нема шанси да ја продолжи кариерата во клубот каде што беше 21. година. Ова денеска на долга прес -конференција го потврди претседателот на клубот, Хоан Лапорта, кој детално објаснил зошто клубот не може да го задржи својот најдобар играч во историјата. View this post …

Повеќе »

(ФОТО) Меси останува во Барселона уште пет години за половина помалку пари

КАТАЛОНСКИ Спорт пишува дека Лео Меси ги договорил условите за неговото останување во Барселона. Спорт вели дека Меси ќе потпише петгодишен договор и дека е напуштена идејата во него да се вклопат две или три години во американскиот МЛС, што во секој случај создаде правни проблеми бидејќи не беше јасно …

Повеќе »

(ФОТО) Меси од полноќ е слободен играч!

Лионел Меси од полноќ е слободен играч. Шест дена по неговиот 34-ти роденден и 21 година откако дојде во Барселона, тој може да ја напушти без обештетување. Барселона е клубот на неговиот живот, за кој одигра 778. натпревари, постигна 672. и намести 305. голови.   View this post on Instagram …

Повеќе »

БАРСЕЛОНА ОВА ДОЛГО ГО ЧЕКАШЕ: Меси останува на „Камп Ноу“, Аргентинецот се согласил да ја продолжи соработката!

Фановите на Барселона долго чекаа на веста дека Лионел Меси го продолжува договорот со клубот – и конечно ја дочекаа. Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња одлучил да потпише нов договор со Каталонците на една плус една година, објави шпански „Копе“, а пренесоа сите релевантни медиуми во земјата. Капитенот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗАВРШЕН ГОЛЕМ КОРОНА ЕКСПЕРИМЕНТ: Еве колку луѓе се заразиле на концертот со 5.000 луѓе, организиран за таа цел!

Нестварните слики од Шпанија патуваат низ светот со месеци. Околу 5.000 луѓе се собрале на концерт во Барселона организиран да се испита ширењето на коронавирусот на големи настани. Сите посетители на влезот биле тестирани на Ковид и морале постојано да носат маски. Тие не морале да се држат на растојание …

Повеќе »

Надал повторно крунисан во Барселона

Рафаел Надал ја прекина одличната серија на Стефанос Циципас и го победи Гркот во финалето на турнирот од серија 500 во Барселона со 6:4, 6:7 (6:8), 7:5. За Шпанецот ова е 12-та титула во најголемиот град во Каталонија. Циципас подобро го отвори натпреварот. Гркот стигнува до пауза во третиот натпревар. …

Повеќе »

Рафа со Циципас за 12-та титула во Барселона

Рафаел Надал без проблеми се пласираше во финалето на АТП турнирот во Барселона. Во полуфиналето, Надал го победи Пабло Карања Буста во два сета за само еден час и 25 минути игра (6:3, 6:2). Надал во недела ќе игра за 12-та титула во Барселона. Натпреварот ќе можете да го следите …

Повеќе »