Tag Archives: Барселона

(ВИДЕО+ФОТО) Нејмар на тајна вечера најавил „бомба“ во преодниот рок: Неговото признание се појавило во јавност!

Не минува ден а во јавноста да не се појави некоја информација врзана за Нејмар поради која станува се’ понеомилен кај навивачите на ПСЖ, а најновата вест е признанието на Бразилецот дека сака да си замине ова лето… Според пишувањето на „Le Parisiena“, Нејмар им се доверил на блиските соиграчи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Додека играчите се тепале на теренот Зидан отишол во соблекувалната на Барса!

Барселона и Реал на Камп Ноу ги поделиле бодовите завршувајќи 2:2. За Барса головите ги постигнале Меси и Суарез, а од другата страна прецизни биле Роналдо и Беил. Во натпревар без резултатско значење се’ „пукало“ од возбудување, а не недостасувале ниту валкани потези на двете екипи. Многу слабиот судија Хернандез …

Повеќе »

(ФОТО) АТП Барселона: Циципас немаше никакви шанси – Надал по 11. пат славеше на својот терен

Рафаел Надал се радуваше на 11. титула во Барселона, Шпанецот попладнево лесно со 2-0 (6:2,6:1) во сетови славеше над Стефанос Циципас од Грција. Прекрасната авантура во Барселона на 19. годишниот Стефанос Циципас заврши во финалето. Младиот Грк денеска немаше никакви шанси против Рафаел Надал. Шпанецот лесно со 2-0 во сетови …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ѓоковиќ „уловен“ во непријатна ситуација!

Новак Ѓоковиќ сериозно се подготвува за новите предизвици на сезоната на земја која овие денови го очекува во Барселона и Ешторил. После солидната партија на турнирот во Монте Карло и првите победи во сезоната Ѓоковиќ одлучил повторно да го врати стариот тренер – Марјан Вајда и тоа како прв стратег. …

Повеќе »

(ФОТО) TripAdvisor избрал:Ова е најдобриот град за патување во 2018. година!

На TripAdvisor советуваат дека секој патник во Градот на светлината мора да проба „pai au chocolat“, да оди на прошетка покрај Сена, да ги посети Ајфеловата кула и Триумфалната капија. Интернетската платформа за патниците на TripAdvisor ја исфрлил својата традиционална листа на најдобри дестинации во светот, која се работи според …

Повеќе »

(ФОТО) Смешно: Ибрахимовиќ и Пике биле во центар на „геј афера“: Сега конечно откриле за моментот „пред бакнежот“!

Големите асови на светскиот фудбал, Златан Ибрахимовиќ и Жерар Пике се нашле во центар на геј афера. Пред шест години, кога и’ двајцата биле членови на Барселона биле сликани момент пред бакнеж. Pique finally reveals truth behind THAT photo with Zlatan Ibrahimovic. This! https://t.co/8HpQCZ6CTg pic.twitter.com/AlFsbSbbQe — GeniusFootball (@GeniusFootball) February 9, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тоти го „наместил ждребот“ на Лига на шампиони: Вака најавил откако бил извлечен Јувентус!

Извлекувањето на паровите на четирифиналето на Лига на шапионите го собрал кремот на европскиот фудбал. Во Нион, како претставник на клубот на неговиот живот, патувал Франческо Тоти. На Рома не и донел среќа бидејќи ја извлекол Барселона, еден од главните фаворити за европската титула. Но, кралот на Рим затоа се …

Повеќе »

(ФОТО) Нејмар го одиграл последниот натпревар за ПСЖ? Се подготвува нов рекорден трансфер!

Нејмар до крајот на годината повеќе нема да се враќа на теренот во дресот на ПСЖ, а дискутабилно е и’ дали воопшто ќе заигра за парискиот клуб. Најскапиот фудбалер во историјата наводно е несреќен во Париз. Очекувал многу повеќе кога во рекорден рок Барселона ја заменил во ПСЖ. Се надевал …

Повеќе »

(ФОТО) Победа на Жерар Пике и Ѓоковиќ: Големи промени во Дејвис купот

ИТФ објавил дека договорил соработка со компанијата „Космос“ – договор потпишан на 25. години и вреден три милијарди долари. Основач и претседател на инвстициската група е штоперот на Барселона, Жерар Пике, а компанијата е поддржана од страна на Хориши Микитани, извршен директор на компанијата „Ракутен“. I’m so excited to announce …

Повеќе »