Tag Archives: Барселона

(ФОТО) ГОРДОСТ: Маја Павловска добитничка на Меѓународната награда „Барселона“

Македонската уметничка, Маја Павловска (Маја Ангел), е добитничка на меѓународната награда „Барселона“, избор на познатите светски кустоси кои ја препознаа и наградија нејзината уметност… „Драго мое семејство и пријатели, Многу сум горда што можам да објавам дека добив награда, именувана како Меѓународна награда БАРСЕЛОНА. Наградата е за вредноста на делата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вака Пике се прости од фудбалот и Барса. Не можеше да престане да плаче

ФУДБАЛЕРИТЕ на Барселона на домашен терен ја совладаа Алмерија со 2-0, во натпреварот од 13. коло на шпанската Ла Лига, во кој за последен пат на Камп Ноу настапи Жерар Пике. Легендарниот играч на Барселона и на шпанската репрезентација пред овој меч најави дека ова ќе му биде последен натпревар …

Повеќе »

(ФОТО) ЉУБОВ КОН КЛУБОТ – Пике и простил неверојатна сума на пари на Барселона откако објави крај на кариерата

Легендарниот дефанзивец на Барселона, Жерар Пике (35) објави дека се повлекува од фудбалот и дека оваа сабота против Алмерија ќе биде неговиот последен меч на Камп Ноу, а според шпанските медиуми на каталонскиот клуб ќе му прости огромна сума пари. Бројките за тоа колку заработува Пике отсекогаш биле контроверзни, дури …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пике неочекувано објавил крај на кариерата!

Дефанзивецот на Барселона Жерар Пике објави дека го напушта каталонскиот клуб и ја завршува кариерата. 35-годишниот фудбалер на социјалните мрежи објави проштално видео во кое ја објави својата одлука. Натпреварот од 13. коло во шпанското првенство против Алмерија следниот викенд ќе биде последен за Пике за Барселона. Неодамна се појавија …

Повеќе »

ОБЈАВЕНА СНИМКА – Вознемирувачко/Врисок одекнал низ кампот: Играч на Барса прегазил нога на девојка која чекала автограм

Фудбалерот на Барселона Роналд Араухо се опоравува од повреда, но вчера се нашол во центарот на вниманието по инцидентот што се случил во тренинг кампот. Араухо е опериран и тренира одвоено од тимот. Полека работи индивидуално со тренерите кои го следат напредокот, а за тоа време неговите соиграчи се во …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ СЕ ВРАЌА, СЕ СЕ ПЛАЌА – КАРМАТА ДОШЛА И ПОРАНО ОТКОЛКУ ШТО МИСЛЕВМЕ: Шакира му се ОДМАЗДИ на Пике, а не мораше ниту прст да крене! Сите му се СМЕАТ!

На секои неколку дена славниот шпански фудбалер ќе биде принуден да го носи името на жената со која помина 12 години, а потоа и го скрши срцето. Како што пренесуваат европските спортски медиуми, Жерар Пике во иднина би можел двапати неделно да носи маица на која пишува – Шакира! Имено, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ниту смачкан покрив не може да го запре возачот на најсилниот Голф

НАЈМОЌНИОТ Golf и неговиот возач се незапирливи. На социјалните мрежи за рекордно време се прошири кратко видео од улиците на Барселона. Виралното видео прикажува релативно обичен автомобил, VW Golf, на исто толку обично место, на улиците на Барселона, но сепак е доволно интересно и посебно за да предизвика огромен интерес. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СНИМКАТА СТАНА ВИРАЛНА – ШОК СЦЕНА ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО! ТУРИСТ РАКАЖУВА КАКО УЖИВА ВО ОДМОР А ЗАД НЕГО… Камерите снимиле се, објавено е и на ТВ

Крадец е снимен како краде на плажа во Барселона додека гостинот на одмор давал изјава за една шпанска телевизија во која зборувал за одличната храна и убавото време. Крадецот се појавил додека туристот кажувал „Ја сакам Барселона“, пренесува Miror. Тој продолжил да зборува за телевизијата без прекин откако мажот се …

Повеќе »

ШАКИРА ГРАДИ ЅИД ОКОЛУ КУЌАТА ДА НЕ ГИ ГЛЕДА ПОРАНЕШНИОТ СВЕКОР И СВЕКРВА: Не сака да има контакт со нив, а еве што испланирала!

Раскинувањето на пејачката Шакира и шпанскиот фудбалер Жерар Пике ги откри грдите детали од нивната нарушена врска, а според шпанска Marca, пејачката сака одвоен простор од родителите на бившиот партнер.Имено, куќата во која живеел парот е поврзана со соседните куќи наменети за родителите на Шакира и Пике, со кои делат …

Повеќе »