Tag Archives: бангкок

(ФОТО) Преубави градови кои до 2030. година би можеле да бидат под вода

Глобалното затоплување е една од горливите теми на глобално ниво, а сепак, тоа не е очигледно за секого и толку јасно пред очите, можеби затоа што тие не се најдиректно засегнати од последиците. Меѓутоа, доколку сте во град кој би можел да биде под вода за помалку од 10. години, …

Повеќе »

(ВИДЕО) АВАНТУРИСТИЧКИ – НЕСЕКОЈДНЕВНО ИСКУСТВО: Ноќ во „ЗАТВОР“ за 42. евра! Ова е НАЈНЕПРИЈАТНИОТ хостел на планетата!

“Sook Station” е првиот хостел во Бангкок, Тајланд со затворска тема. Се состои од седум затворски ќелии и две самица без прозорци во кои е можно да се спие по цена од 42 евра по лице за една ноќ. За дополнителни 18 евра, можете да изнајмите типични затворски пижами и …

Повеќе »

(ФОТО) КОРОНА ВИРУС – Вака изгледа престојот во градинка на Тајланд, имаат еден нов случај на корона

ФОТОГРАФИИ од училиштето „Ват Клонг Тои“ во Бангкок, Тајланд, го шокирале светот. Имено, тие покажуваат деца од предучилишна возраст како играат со задолжителната социјална дистанца. За да се придржуваат до тоа, сите остануваат во својата оградена кутија. Ова училиште, на почетокот на јули, ги отвори своите врати за 250. ученици, …

Повеќе »

(Вознемирувачко видео) Ветеринарка спасила бебе во последен момент: Мајката почнала да се пораѓа среде улица, детето било виолетово, а потоа се појавила оваа храбра девојка!

Една работничка од Мјанмар добила трудови среде улица во Бангкок. Во ветеринарна клиника недалеку оттаму, Тајланѓанката Вари Лумрунгсуко (34) се грижела за едно куче кога во ординацијата и влетало едно лице и и’ кажало дека една жена се породува среде улица, но дека бебето не плаче. Иако пред тоа не …

Повеќе »

(ФОТО) Бангкок е најпосетуван град, најмногу се троши во Дубаи

Меѓу десетте најпосетувани дестинации се и Сеул, Куала Лумпур, Токио и Истанбул, при што на Токио годинава му се предвидува најголем раст. Втора година по ред Бангкок има претензии да биде најпопуларниот град во светот за меѓународните авантуристи, објави СиЕнЕн. Според прогнозите, престолнината на Тајланд ќе им посака добредојде на …

Повеќе »