Tag Archives: балкан бенд

(ВИДЕО) ОДВОЈТЕ МАЛКУ ВРЕМЕ ЗА ОВИЕ ПЕСНИ – Вреди да се слушнат: Сузана Гавазова и „Балкан Бенд“ го претставуваат најновиот заеднички проект

Доколку се вложат голем труд, енергија и финансии, тогаш и кај нас може да се понуди квалитетен музички производ, квалитет и’ во звук и’ во видео продукција. Во овој случај станува збор за проектот што по повод празниците го снимија „Балкан Бенд“ и Сузана Гавазова, заедно со пријателите. Имено, тие …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕПОВТОРЛИВО И ОРИГИНАЛНО: „Балкан бенд“ ја пее македонската химна – ВИЗИОНЕРИ ПРЕД ВРЕМЕ уште од 2011. година!

Безвременски хумор и сатира…тоа се претставите, скечевите…на прославените македонски актери Тие со својот хумор и сатира не смееа до солзи…Претставите кои ни ги овозможија Ванчо Петрушевски, Гоце Тодоровски, Ѓокица Лукаревски, Благоја Чоревски, Владимир Дади Ангеловски, Емин Унџел, Димче Мешковски се едноставно БЕЗВРЕМЕНСКИ! „Балкан бенд“ се собира и прави нова химна. …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Балкан бенд“ со видео за „Стари песни, стари другари“!

Енергијата, правецот по кој се движат и дефинитивно целосната посветеност и љубов кон македонската музика ги издвои момците од „Балкан бенд“, веќе втора година по ред, од сите останати бендови и музичари кај нас. За толку краток период, зад себе имаат неколку авторски песни, спотови и големи планови за албум …

Повеќе »