Tag Archives: балетанки

(ФОТО) Фотографиите на стапалата на балерините се болни и за гледање

Додека грациозно се движат споени со музиката, никогаш не би помислиле на болката што балетините мораат да ја поднесуваат. Повеќето девојки кои сонуваат да станат балерини се откажуваат по само неколку обиди да изведат пируета на прстите. Оние кои продолжуваат во таа насока мора да бидат подготвени на брутални тренинзи, …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл во бременоста паузира од штиклите: Нејзините балетанки се хит

После некое време се преоубила во најомразените обувки, за стилистите. Со тоа Меган повторно ги променила кралските правила бидејќи членките на кралското семејство, на службени настани, ретко носат рамни чевли… Додека војвотката Кејт Мидлтон (36) и’ во третото тромесечје носела штикли, Меган Маркл (37) веќе во 12. недела на бременост …

Повеќе »