Tag Archives: бајка

(ФОТО Ди Каприо ја уништи. Го запозна принцот на американскиот спорт и оттогаш трае бајката!

ТОМ БРЕЈДИ потврди дека е најголемиот спортист во Америка. На 44 години го освои седмиот Супер Бол. Тој успеа во ова откако сензационално се пресели од Њу Ингланд Патриотс, со кои играше девет пати во Супер Бол девет пати и освојуваше шест титули, во Тампа Беј Баканерс и ги однесе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како е да се живее во кружно село-бајка каде сите жители се свртени едни кон други!

Архитектот на ова село во Данска извел нешто навистина уникатно, но зад многу невообичаеното решение се крие многу јасна цел. Доволен е краток преглед на Брондби Хебеј во близина на Копенхаген за дави биде јасно што го издвојува ова село од другите човечки населби. Буквално, името на ова уникатно место …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо живее бајка па во тој стил го прославил и вториот роденден на ќерката Алана!

ТЕМАТСКИТЕ детски родендени се сè почеста појава, а за нивната популарност најзаслужни се познатите личности. Затоа и не изненадува што Кристиано Роналдо го прослави и вториот роденден на својата ќерка Алана Мартина на ист начин.Згора на тоа, се чини дека неговата вереница Георгина Родригез е исто така за вљубена во …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕШКА СУДБИНА НА ЅВЕЗДАТА ОД „ОЗБОРУВАЧКА“ – МАЈКА И ИЗЛЕГЛА ОД ЗАТВОР ЗА ДА ЈА РОДИ А ТАТКО И БИЛ ЗАД РЕШЕТКИ: Популарната глумица минала низ големи маки а сега ја живее својата БАЈКА!

Актерката Лејтон Мистер, која стана позната во серијта „Озборувачка“ како размазената богаташка Блер Волдроф, немала ниту сличен живот од оној што го играше во серијалот. Поточно, нејзиниот татко и мајка, Даг и Констанца, биле вклучени во „матни бизниси“ така  што на крајот завршиле во затвор. Тие биле вклучени во ланец …

Повеќе »

(ФОТО) Се огласи и’ Кире Лазаров: „Ова е бајка – Вардар стана симбол дека е можно и она за што другите велат е невозможно!“

„Нема веќе оправдувања, Вардар докажа дека се е можно и дека треба да се верува во чуда. Неверојатно е како во тие моменти на беспарица и секакви написи, тие не се скараа, како не се наруши тимската хемија. Се случи спротивното, како сите неволји дополнително да ги мотивираа, ги зближија …

Повеќе »

(ФОТО) Доказ дека бајките навистина постојат: Приказна за продавачката на цигари која станала кралица!

На изненадување на јавноста Шпанскиот кралски дом на 1. ноември 2003. година ја објавил свршувачката на Летиција Ортис со престолонаследникот… Кралицата на Шпанија,Летиција, не е родена со сребрена лажичка во раката. Таа, токму како и сите обични луѓе, како млада носела фрмерки и морала да работи работи од кои сега …

Повеќе »