Tag Archives: Бајага

КОРОНА ВИРУС – Бајага: „Се чувствувам лошо, ја примив вакцината и имам реакција!“

Новинарите од kurir.rs го контактирале Бајага по повод филмот „Дара од Јасеновац“, бидејќи мајка му ги преживеала тие стравотии, но откриле нешто друго… Пејачот Момчило Бајагиќ Бајага открил дека има реакција на вакцината против коронавирусот и дека не се чувствува добро. „Се чувствувам лошо, ја примив вакцината и имам реакција“, …

Повеќе »

(ФОТО) Наскоро MAC: Големите музички ѕвезди повикуваат на Регионална музичка свеченост!

MAC ќе биде врвот на досегашната работа на продукциската куќа Skymusic која зад себе има дводецениско искуство во техничката продукција на најголемите регионални музички настани… Љубителите на музиката од целиот регион наскоро ќе имаат можност да гласаат за своите омилени нумери и изведувачи, и со тоа да ги зголемат шансите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пред 32. години беше изведена најубавата песна во СФРЈ: „За милион години“

Пред нешто повеќе од 32. години на стадионот на „Црвена звезда“, „Маракана“ пред 20.000 луѓе беше одржан концерт со кој Југослвија се придружила на хуманитарната акција „Live Aid” која ја покренал Боб Гелдоф, за да собере пари за гладните деца во Етиопија. Еден месец пред славниот „Live Aid” концерт во …

Повеќе »