Tag Archives: баба

(ВИДЕО+ФОТО) Баба на шест внучиња станала порно ѕвезда за да се прехрани: „Навистина уживам“

„Жал ми е што толку напорно работи, но мора да го прави тоа затоа што живееме од парите кои ги заработува“, изјавил сопругот. Аби Робертс (58), баба на шест внуци од Бургос во Шпанија, ги остварува машките фантазии во соба покрај онаа во која живее нејзиниот сопруг. Наместо да ужива …

Повеќе »

(ВИДЕО) Баба воодушевила со својата реакција на модерниот танц

Алисиа Кларк, тинејџерка од Шкотска, неодамна снимила урнебесно видео во кое нејзината баба останала вџашена од начинот на кој денес танцуваат младите. „Најмладиот член на семејството го учи најстариот член како танцуваат децата овие денови. Остана во шок“, напишала Алисиа. ahahahahahahahahaha the youngest in the family teaching the oldest in …

Повеќе »

(ФОТО) За три месеци ослабнала 31. килограм: Без гладување и вежбање но и’ „мамење“!

Откако видела фотографии на кои биле четири генерации од нејзиното семејство, Ана Рејес (50), баба на пет внуци, за само три месеци „загубила“ 31,5 килограми, без вежбање, следејќи едноставен план за исхрана. Пред да ослабне за себе мислела многу лошо, била во депресија и немала самодоверба. „Немав никаков општествен живот, …

Повеќе »

(ФОТО) Баба седнала на леден трон а поради тоа што и се случило станала интернет сензација

Бабата авантуристка станала хит на социјалните мрежи откако седнала на леден престол кое го однело морето…после што морале да ја спасуваат… Џудит Стренг за ABC News рекла дека вака обликуваната санта лед и е едноставна за седнување,и изгледала забавно. Додека таа и нејзиниот син Роб Стренг патувале по Исланд, застанале …

Повеќе »

(ФОТО) Радосни вести од Филип и Александра: Добро упатените точно знаат кога Лепа Брена ќе стане баба!

Покрај бројните вести за расправии и кавги помеѓу младенците – Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ, конечно пристигнуваат убави вести. Младата пејачка Александра Пријовиќ, која неодамна дена стана сопруга на Филип Живоиновиќ и снаа на Лепа Брена, е бремена. Како што потврдува семејството за српски „Курир“, новата брачна двојка наскоро ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Неда Украден покажала драстична промена на изгледот:„Новата јас!“

Иако е „дебело“ во седмата деценија на животот, вечно младата Неда Украден (67) не дава годините да ја прегазат. Најсекси бабата во регионот внимателно ги следи трендовите па така на својот Инстаграм профил се пофалила со новата фризура и ја претставила „новата себе“. Nova ja! #nedaukraden #newlook A post shared …

Повеќе »

(ВИДЕО) Баба и запеала на внуката: Реакцијата на бебето станало хит на интернет!

Малечко девојче се обидува да пее со баба и и’ нејзиниот труд е толку сладок, бидејќи не престанува да го имитира тоа што го слуша… Малечките бебиња се како сунѓери. Имаат толку многу да научат од овој голем свет, а од моментот кога првпат ќе вдишат воздух, тие впиваат се’ …

Повеќе »

(ФОТО) На ултразвук на нероденото дете видела нешто чудно:„Оттогаш плачам“

Ако некогаш сте гледале снимки од ултразвук веројатно не ви било јасно што гледате на нив. Но, 32. годишната Стефани Џексон тврди дека знае што гледа, а освен нејзиното бебе тоа било и лицето на нејзината почната баба. Оваа Англичанка од Ливерпул е во 18. недела на бременост, а за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Чудо од баба: Крева тегови подобро од внуците!

Жена стара повеќе 80. години успева на колена да подигне 91. килограм. Нејзината техника на вежбање можеби изгледа лесно, меѓутоа со оглед на возраста, нејзините вежби се неверојатни. Повозрасните лица мора да водат сметка за своето здравје, а вежбањето помага во тоа. Меѓутоа кревањето тегови е голем напор за скелетот, …

Повеќе »