Tag Archives: баба

(ВИДЕО) Последниот разговор со мајка и, пред нејзината смрт, трогнал скоро четири милиони луѓе

Роберта Татели (81) кога добила корона вирус само што се опоравила од воспалување на белите дробови, а последните зборови кои и ги упатила нејзината ќерка многумина трогнале. Снимката од последниот разговор на својата мајка со баба и (нејзината мајка) на Тик Ток ја објавила внуката на Роберта, Франлеска Онорато, а …

Повеќе »

(ФОТО) БАБА (104) БОРЕЦ СТАНАЛА СИМБОЛ НА НАДЕЖ ВО НАПАТЕНА ИТАЛИЈА: Преживеала две војни па ја победи корона – Нејзината насмевка сите ги трогнала!

Баба од Италија, Ада Занусо (104) станала симбол на надежта во напатената земја што се бори со пандемијата на коронавирус, откако ја победила болеста. Бабата Ада, во своите 104. години, успеала да преживее две војни, но и да се бори против новиот коронавирус, со што станала една од најстарите лица …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЛУДА ПРОСЛАВА НА 94. РОДЕНДЕН: Баба скокнала со падобран од вртоглава висина!

Својот 94. роденден бабата од снимката одлучила да го прослави со скок со падобран со инструктор од авион. Оваа хиперактивна баба без ниту малку страв скокнала од авион на висина од 3.048. метри надморска височина. Ја прашале зошто го прави ова а таа одговорила:„Затоа што сум луда“. Ја прашале дали …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОСВЕТА – ТАКА МУ ТРЕБА! Баба сакала да купи тоалет хартија, а тој грубо ја оттурнал – Еве што му направила!

Додека една баба со стап се обидувала да пријде на полиците со тоалет хартија, еден маж грубо ја оттурнал. Дали бил нервозен поради телефонскиот разговор кој го водел или нешто друго било во прашање, не е ниту важно. Факт е дека се понел нечовечки и некултурно кон жената во години. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗАВРШЕН РАЗГОВОРОТ ЗА МЕГЗИТ:Крализата се согласила на се – еве како Хари и Меган планираат да го „наплатат“ семејното име!

Кралицата Елизабета открила дека кралското семејство „имало многу конструктивни дискусии“ за иднината на принцот Хари и Меган Маркл во Сандрингам, но признала дека повеќе би сакале Сасексите да останат „членови на кралското семејство со полно работно“. Принцот Хари, принцот Вилијам и принцот Чарлс се снимени како го напуштаат самитот без …

Повеќе »

(ВИДЕО) СУПЕР БАБИЧКА – Се обидела да ограби 81. годишна госпоѓа но неочекувано добила ЌОТЕК!

„О, не! Нема да ги земете моите пари. Премногу работев за нив“ Надзорните камери снимиле необична сцена во Велика Британија кога една девојка се обидела да ограби баба која подигнувала пари од банкомат. Тоа што следело за многумина било изненадување. Бабата, Дорен Џонс храбро се одбранила од непознатата жена. „О, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Стилист на жена, која неодамна останала без мажот, и го разубавил денот: Погледнете како и го променил изгледот!

Стилистот Кристофер Хопкинс уште еднаш покажа зошто е еден од најпознатите стилисти на интернет. Во салонот дошла 52-годишната Меги, која за жал неодамна оставнала без сопругот, полицаец, кој починал само еден ден по неговото заслужено пензионирање. Сепак, нејзиното расположение било малку подобрено со веста дека добила внучиња. Меги одлучила дека …

Повеќе »

(Рецепти) Совети злато вредни – Нашите баби биле здрави поради ова: 4. домашни лекови кои прават чуда за организмот!

Овие совети многу ќе ви помогнат, особено во период на вируси Нашите баби пораснале со помалку лекови и посети на доктор отколку ние денес. И покрај тоа, тие биле зачудувачки здрави. Некои од состојките што ги користеле и денес се поефикасни од лековите во аптеките. 1. Солена вода ги намалува …

Повеќе »

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ – Три сестри родиле родиле четири деца во ист ден: Првото од последното одвоени само половина час

Во најстарата болница породилишта во Црна Гора, „Данило Први“ во Цетиње, три сестри Оливера, Јасна и Јелена, во петокот,на свет донеле четири деца, со размак од половина час. Прва во салата за породување во 9 часот наутро, влегла Оливера, која го родила Стефан, по што нејзината сестра близначка Јасна ги …

Повеќе »