Tag Archives: баба

(ФОТО) Баба во изолација испратила чудна порака до соседите, која потоа го обиколила светот

Една 93-годишна жена од Пенсилванија, во време на изолација во време на корона вирусот, упатила чудна молба преку прозорецот на својот дом, што е објавена во сите американски медиуми, барајќи од соседите да и донесат пиво од продавницата. TOO FUNNY: ♥️🍺 93-year old Olive Veronesi from Seminole, PA is doing …

Повеќе »

(ВИДЕО) Последниот разговор со мајка и, пред нејзината смрт, трогнал скоро четири милиони луѓе

Роберта Татели (81) кога добила корона вирус само што се опоравила од воспалување на белите дробови, а последните зборови кои и ги упатила нејзината ќерка многумина трогнале. Снимката од последниот разговор на својата мајка со баба и (нејзината мајка) на Тик Ток ја објавила внуката на Роберта, Франлеска Онорато, а …

Повеќе »

(ФОТО) БАБА (104) БОРЕЦ СТАНАЛА СИМБОЛ НА НАДЕЖ ВО НАПАТЕНА ИТАЛИЈА: Преживеала две војни па ја победи корона – Нејзината насмевка сите ги трогнала!

Баба од Италија, Ада Занусо (104) станала симбол на надежта во напатената земја што се бори со пандемијата на коронавирус, откако ја победила болеста. Бабата Ада, во своите 104. години, успеала да преживее две војни, но и да се бори против новиот коронавирус, со што станала една од најстарите лица …

Повеќе »

(ВИДЕО) БАБА (90) СЕ ИЗЛЕКУВАЛА ОД КОРОНА И СТАНАЛА СИМБОЛ НА НАДЕЖ: Секој ден велела ЌЕ ПОБЕДАМ и барала супа од овој зеленчук!

Деведесетгодишната Женева Вуд од Сиетл го победи корона вирусот, станувајќи симбол на надеж за илјадници заразени, особено стари лица и милиони од оние кои се плашат. Женева Вуд беше заразен со корона вирусот кон средината на февруари, како и многу жители на центарот на старите луѓе – од нив 132. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЛУДА ПРОСЛАВА НА 94. РОДЕНДЕН: Баба скокнала со падобран од вртоглава висина!

Својот 94. роденден бабата од снимката одлучила да го прослави со скок со падобран со инструктор од авион. Оваа хиперактивна баба без ниту малку страв скокнала од авион на висина од 3.048. метри надморска височина. Ја прашале зошто го прави ова а таа одговорила:„Затоа што сум луда“. Ја прашале дали …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Уапсиле бабичка на нејзиниот 100. роденден: За подарок добила досие!

Рут Брајант ќе прави забава на нејзиниот роденден, но овој пат во ќелија. Полицајците дошле во старечки дом во Северна Каролина и ја уапсиле Рут Брајант на нејзиниот 100-ти роденден. Наместо да јаде торта со нејзините пензионирани женски пријателки, бабичката била однесена во затвор со лисици на рацете, пренесува Њујорк …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куче за само неколку месеци многу се здебелило – причината е многу тажна!

Ако некогаш сте изгубиле милениче, сигурни сме дека знаете колку боли. Но, велат дека миленичињата се многу повеќе приврзани кон нивните сопственици и дека никогаш не ги надминуваат нивните смртни случаи. Кучето Макнае од оваа приказна е само едно во низата кучиња кои го докажуваат тоа тврдење. Откако бабата која …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОСВЕТА – ТАКА МУ ТРЕБА! Баба сакала да купи тоалет хартија, а тој грубо ја оттурнал – Еве што му направила!

Додека една баба со стап се обидувала да пријде на полиците со тоалет хартија, еден маж грубо ја оттурнал. Дали бил нервозен поради телефонскиот разговор кој го водел или нешто друго било во прашање, не е ниту важно. Факт е дека се понел нечовечки и некултурно кон жената во години. …

Повеќе »

МУДРИ МИСЛИ – ДОДЕКА СМЕ ТУКА МОЖЕМЕ ДА ТАНЦУВАМЕ! Писмото на оваа баба ќе ви значи повеќе од ПОСЕТА НА ПСИХОЛОГ! Нејзините зборови гаѓаат ДИРЕКТНО ВО МЕТА!

Наводно, баба и напишала писмо на својата пријателка а дури и да е измислено, ќе ви заштеди години на созревање и собирање пораки за животот. Многу е практично и открива како да направите разлика помеѓу важното и неважното. “„Драга моја, Сè повеќе читам а помалку бришам прашина. Седам во дворот …

Повеќе »