Tag Archives: баба

(ВИДЕО) ЈАКА ЖЕНА – Баба на 104. години со аплауз испратена од болница: Два пати победила во борбата со коронавирусот

Баба (104) од Колумбија доби аплауз од медицинскиот персонал откако по втор пат се опорави од коронавирусот. Кармен Хернандез прв пат се здоби со Ковид-19 во јуни 2020. година и се лекувала во дом за стари лица во Сан Хозе, каде живее 25. години. Откако о февруари била вакцинирана, минатиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФИТ БАБА: 81. годишна не пропушта ниту еден фитнес предизвик – станала сензација

АКО неодамна сте поминале извесно време на TikTok, веројатно сте ја виделе Ерика Ришко на вашиот „фид“. 81-годишната жена себеси се опишува како „наркоман за фитнес“ и станала популарна на „ТикТок“ со нејзините видеа во кои изведува различни предизвици за фитнес. Од објавувањето на првото видео на TikTok во април …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРАВО – ЧЕЛИЧНАТА БАБА НИТУ НЕВРЕМЕТО НЕ ЈА СПРЕЧИЛО ДА ДОЈДЕ ДО ВАКЦИНА: По длабок снег пешачале 10. километри но тоа не е најлошото што и се случило!

Да одите 10. километри низ скоро метар снег за да стигнете до местото за вакцинација не било ништо, во споредба со она низ што поминала 90-годишната Френ Голдман. „Се јавував за да закажам вакцинација насекаде, секое утро, секое попладне и често бев онлајн ноќе“, рекла Голдман. Секое утро се јавувала …

Повеќе »

(ВИДЕО) Внукот за Божик од баба му барал PS5 – добил подарок кој нема да го заборави

Внукот не знаел дали да се смее или да плаче кога го отворил божиќниот подарок што го добил од баба му. Имено, тој се надевал на конзола PS5, но неговата баба решила да го измами. Штом ја виде торбата, знаеше дека може да очекува шпатула. Наместо PlayStation 5, тој добил …

Повеќе »

(ФОТО) Се’ за љубов на ќерката и нејзината среќа: 51. годишна баба си го родила внучето!

51-годишната Џули Ловинг си го родила внучето. Имено, оваа жена се согласила да биде сурогат мајка на нејзината ќерка Брен Локвуд, откако не успеала да остане бремена. Среќната вест Брен ја објави на Инстаграм.   View this post on Instagram   ⁣ ᴡᴇʟᴄᴏᴍɪɴɢ ᴛᴏ ᴛʜᴇ ᴡᴏʀʟᴅ…⁣ ⁣ 𝑩𝒓𝒊𝒂𝒓 𝑱𝒖𝒍𝒊𝒆𝒕𝒕𝒆 𝑳𝒐𝒄𝒌𝒘𝒐𝒐𝒅⁣ …

Повеќе »

(ВИДЕО) БАБА (80) МУ ОДРЖАЛА ЛЕКЦИЈА НА КРАДЕЦОТ: Го претепала со бастун и избркала од својата продавница – добила награда за храброст!

Осумдесетгодишната Џун Тарнер од Велика Британија ја прими наградата за храброст откако со бастунот успеала да избрка маскиран разбојник од нејзината продавница. Мажот избегал со украдените 50. евра и кутија цигари, по што бил пронајден и уапсен. Оваа награда се доделува секоја година на луѓе кои покажале голема храброст во …

Повеќе »

(ФОТО) Баба славела 101. роденден: Холивудскиот глумец и испратил шишиња текила!

Двејн „Д Рок“ Џонсон и го разубави денот на обожавателка, кога за роденденот и испратил две шишиња текила. Актерот (48) го лансираше својот бренд текила на почетокот на оваа година, па Двејн веројатно сметал дека е добра идеја да се донираат шишиња од овој пијалок на еден од неговите најголеми …

Повеќе »

(ФОТО) „СУРОГАТ БАБА“: Одлучила да и помогне на ќерката и да го носи своето внуче

Неплодноста погодува околу шест проценти од мажените жени во САД, а една добила необична помош откако нејзината 51-годишна мајка се согласила да го носи внучето. View this post on Instagram ⁣ NO BUMP BUT SO PUMPED⁣⁣ Love this t-shirt i found on etsy!⁣⁣ ⁣⁣ Recently we completed a labor and …

Повеќе »

(ВИДЕО) БАБА НА ГОДИНАТА! Го оставила бебето да падне за да спаси чаша со пијалок!

Баба се нашла во голема дилема – да спаси чаша со алкохол или внуче од паѓање. Видеото кое со денови кружи на Интернет, стана вирално. Баба, за која се верува дека е од САД, одлучила да ја спаси чашата од падот, па многумина ја нарекоа „Баба на годината“ и добро …

Повеќе »