Tag Archives: баба ванга

БАБА ВАНГА ПРЕГНОЗИРАЛА СТРАШНИ НАСТАНИ ЗА 2023 – Слепата пророчица дала 2 пророштва за кои пишуваат светските медиуми

Предвидувањата на Баба Ванѓа за 2023 година се застрашувачки и прочитајте го остатокот од текстот за да дознаете за што се работи. Визиите на Баба Ванга многумина ги опишуваат како најпознати и најсигурни. Вангелија Пандева Гуштерова е јасновидец од 20 век, а за нејзините пророштва се вели дека се точни …

Повеќе »

(ВИДЕО) СПОРЕД НЕА НЕ НИ СЕ ПИШУВА ДОБРО – ТАА ПРОРЕКЛА ДЕКА НЕ ЧЕКА УЖАС ПО УЖАС: Овие пророштва на Баба Ванга допрва доаѓаат – и се молиме да НЕ СЕ ИСПОЛНАТ!

Толкувачите на пророштвата на Нострадамус и Баба Ванга изјавија дека предвидувале земјотреси, вулкани, поплави – како и пожари кои се’ повеќе горат низ целата планета. Баба Ванга, бугарска пророчка која почина во 1996. година на 85-годишна возраст, предвидуваше настани за многу векови. Пророштвата на Нострадамус и Баба Ванга се судрија …

Повеќе »

(ФОТО) Пророштво на наследничката на баба Ванга: „Европа ќе биде погодена од сериија катаклизми – Венеција ќе потоне!

Бугарката Кети Иванова, која по цмрта на Ванга била прогласена за нејзина наследничка, е позната и по многу визии што се остварија. Кети уште во 1993. година тврдела дека „Босна ќе биде поделена на два дела и дека ситуацијата во Хрватска ќе се влоши после тоа“. И беше така. Европа …

Повеќе »

ПРЕДВИДУВАЊЕ – „Болеста ќе дојде од ЖОЛТИТЕ, луѓето ќе паѓаат по улиците, страшна епидемија ќ го проголта светот, а ЛЕКОТ…“

За да откриеме дали баба Ванга имал увид во врска со тековните настани, истражувавме неколку руски и украински страници. Повеќето се согласуваат дека видовитата Бугарка ја предвидела пандемијата и економска криза оваа година. Една украинска веб-страница пишува: „Кога разговарав со Ванга во 1995. година, кога сè уште бев мало дете, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШТО НЕ ЧЕКА – МОРНИЧАВО ПРОРОШТВО НА БАБА ВАНГА: Европа исчезнува а луѓето поради МИСТЕРИОЗНА БОЛЕСТ ќе остаруваат за неколку секунди…

Бугарската пророчка Вангелија Димитрова попозната како баба Ванга предвидуваше некои настани како што се бомбардирањето на Белград на 6 април 1941 година, скопскиот земјотрес, киднапирањето на италијанскиот премиер Алдо Мора, смртта на принцезата Дајана, злогласниот крај на Хитлер и Сталин, нападот врз трговскиот центар во Њујорк, распадот на СССР … …

Повеќе »

Мрачните прогнози на Нострадаус и баба Ванга се судриле во 2018. година: Земјотреси и вулкани ќе ја разорат планетата! Посебен бес ќе почувствува една голема држава!

Двајцата најпознати пророци предвиделе дека 2018. година ќе ја одбележат природни катастрофи ширум светот, а дека Везув ќе ја вознемири цела Италија… Земјотреси, вулкани и поплави во 2018. година ќе разорат поголем дел од планетата, тврдат пророштвата на Баба Ванга и Нострадамус. Францускиот лекар Мишел де Нострадам, можеби и најпознат …

Повеќе »

Баба Ванга го предвидела и’ 11. септември: Што најавила за 2018.година?

Познатите предвидувања на Баба Ванга не изостанале ниту за оваа година во кои предвидува раст на нова велесила и пронаоѓање нова енергија на една планета во нашата галаксија… Баба Ванга, Бугарката која умрела во 1996. година на возраст од 85. години своите предвидувања ги запишала се’ до 51. век – …

Повеќе »