Tag Archives: азербејџан

(ФОТО) ПРИКАЗНАТА ТРОГНАЛА МНОГУМИНА – Азербејџанецот кој тргнал да им помага на луѓето во Турција со старо возило, сега добил нов автомобил

Азербејџанецот Сервер Бесирли, кој се вклучи во кампањата за помош на Турција со својот стар црвен автомобил, ќе добие нов автомобил. По земјотресите кои го погодија југоисточниот дел на Турција, Сервер го наполнил својот стар автомобил со работи од неговата трошна куќа во Баку и се упатил кон Турција. Фотографијата …

Повеќе »

ЉУБОВ НА ПРВ ПОГЛЕД – Норвешкиот претставник „полудел“ по девојката од Азербејџан! Љубовна приказна на ЕВРОСОНГ, Тикс сака да ја ОСВОИ, таа му оставила тајна ПОРАКА во собата!

Одржано е првото полуфинале на овогодинешната „Евровизија“, а претставникот на Норвешка Тикс и претставничката на Азербејџан, Ефенди, меѓу другите, имаа забележителни настапи. За двајцата сега се зборува низ цела Европа, поради потенцијална љубовна приказна, што тој ја иницирал. Имено, со недели, Тикс изјавувал дека му се допаѓа Ефенди, и посветувал …

Повеќе »

Видеото од политичар како допира соработничка го згрозил Азербејџан

Во фокусот на скандалот се нашол Хусеинбал Мирелемовун (75), политичар од Азербејџан. Тој е фатен во кадар на видео состанокот додека опуштено се врти кон асистентката во канцеларијата, го гледа нејзиниот задник и потоа почнува да ја допира. Скандалозното видео го објави Press Azerbeycan. На видеото се гледа како една …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХИТ СНИМКА! НЕУНИШТЛИВАТА ЛАДА ПРЕЖИВЕАЛА АЗЕРБЕЈЏАНСКИ ПРОЕКТИЛИ: Возачот продолжил да вози како ништо да не се случило!

Конфликтот меѓу Ерменија и Азербејџан во спорната област Нагорно Карабах не стивнува. Гранатирањата и ракетирањата се секојдневие, а како изгледа тоа може да се види на следното видео. Имено, дури две „лади“ преживеале азербејџански ракети. Иако видеото можеби стана хит на Интернет поради неуништивите „лади“, јасно е прикажано дека мета …

Повеќе »

(ВИДЕО) Непознато шумско животно им станало домашен миленик!

Пред неколку недели во густите гори на Азербејџан е уловено необично суштество. Ситен хуманоид, не повисок од 80. см со исклучително влакнесто тело. Суштеството не е мајмун, оди на две нозе како и човекот. Лицето му е исклучително експресивно, со големи тажни и насолзени очи. Семејството кое го открило во …

Повеќе »