Tag Archives: автомобили

(ВИДЕО) Дали е ова иднината? Податоците од таблата со инструменти ќе бидат проектирани на патот

Форд би го отстранил главниот дисплеј, па возачот нема да мора да го приспособува својот вид на различни растојанија бидејќи информациите би биле поприродно позиционирани на патот пред него. „Европското одделение на Ford тестира нова технологија за фарови што може да го замени head-up дисплејот со проектирање корисни информации на …

Повеќе »

(ФОТО) Џејмс Бонд аукција – Aston Martin, Jaguar, Land Rover

Се нудат голем број артикли, а кога се во прашање автомобилите, најзабележителен е последниот филм од серијата, „Нема време за умирање“. View this post on Instagram A post shared by James Bond 007 (@007) Палетата започнува со Jaguar XF управуван во филмот од страна на негативците во потрага по Бонд …

Повеќе »

(ВИДЕО) BMW против Lexus: Чиј мотор подолго ќе издржи без масло?

Малку неконвенционален компаративен тест на некогаш најпрестижните модели на BMW и Lexus. Дури и помалку искусните возачи, дури и оние кои се технички несвесни, знаат дека моторот на автомобилот не смее да остане без масло. Моторното масло има неколку важни функции, вклучувајќи подмачкување и ладење, така што е јасно дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете што има BMW во тајната гаража „М“

НАЈНОВОТО видео не води во музејот на BMW во Минхен. BMW слави половина век од М одделот, а во оваа прилика решиле со јавноста да споделат некои од најинтересните M автомобили кои не стигнале до сериско производство. Секој од овие автомобили е изграден до најмалите детали и е подготвен за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во борбата за лајкови сака да виси од вратите на најскапите автомобили!

НЕКОИ се здобија со популарност со достигнувања кои го облагородија светот, а за некои целта е само да фатат повеќе лајкови. Во вторите е Кристоф Зицман, кој продава и изнајмува егзотични автомобили, а во слободното време очигледно сака да привлекува внимание. Неодамна учествуваше на „Go Luxury Summer Tour 2022“, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Огромното богатство на Џони Деп: Поседува 45. автомобили и 14. куќи, а овој список нема крај…

Неодамна се најде во центарот на медиумското внимание ширум светот, а неговото богатство е лудо големо Судењето меѓу Амбер Херд и Џони Деп го следеше цел свет. Во тој процес, кој траеше долго, Деп успеа да ја докаже својата невиност. Пред четири дена судот донесе пресуда, а многу навивачи пред …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОЛА РИНГИШПИЛ, ПОЛА РУЛЕТ – Надреални сцени од Србија: Поставиле рингишпил за децата да се судираат со автомобили!

Сопственикот, според тамошните медиуми, воопшто немал работна дозвола Откако пред некој ден на социјалните мрежи се прошири видео од Овча на кое на гледачите им се открива дека некој неодговорен ги загрозил децата ставајќи рингишпил премногу блиску до патот, српските медиуми сега пишуваат дека полицијата го идентификувала сопственикот во соработка …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Има три „Бугати“, а на работа доаѓа во „Протон“

Тој се смета за сопственик на најголемата колекција на автомобили во Малезија и ги поседува уникатните Bugatti, но ниту еден од овие автомобили не ги вози. Сопственик на колекцијата е Чин Џит Пинг, познат како JP, а се збогатил во 1996. година кога ја основал Silverlake Innovation Partners, ИТ компанија …

Повеќе »

Не, не е Германија: Која земја ги произведува најдобрите автомобили?

Деталната анкета спроведена од The ​​Car Expert во Велика Британија покажала кои земји ги произведуваат најдобрите автомобили. На листата има неколку изненадувања, а тешко е да се погоди кој го освоил првото место. Ова истражување се заснова на впечатоците на автомобилските новинари од Обединетото Кралство и нивните оценки за преку …

Повеќе »