Tag Archives: автобус

ПОП ИЗБЕГАЛ ОД СРБИЈА: Отишол во Германија да вози автобус!

Тивко и без објавување, свештеникот, Петар Ѓукановиќ (42) му се заблагодарил на епископот Савац Лавренти за довербата, ја напуштил доверената парохијата и со семејството отишол во Германија, во баден – баден да вози автобусот. Петар цврсто решил со семејството, сопругата и двете деца да оди далеку од својата земја и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бесплатен концерт за пензионерите со „По друм одам мајче“ директно од ЈСП 65-в

На социјалната мрежа Твитер се појави видео на кое се гледа како пензионерите во автобус на ЈСП со бројот 65-в, пеат стара народна македонска песна. На видеото тие ги пеат стиховите од песната „По друм одам мајче“, а под видеото на Твитер пишува: „Се вклучуваме директно во ЈСП 65в, ма …

Повеќе »

(ФОТО) 50.цент шокирал со коментарот за синот: „Ако го удри автобус тоа нема да ми го расипе денот!“

50 Сент и Суприм се ривали веќе долго време, а Суприм кој наводно планирал да го убие раперот, моментално отслужува доживотна затворска казна поради обид за убиство и криумчарење дрога. Раперот 50 цент ја шокираше јавноста кога на личниот Инстаграм профил на неговиот син му искоментирал дека посакува да го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момче избодено, со нож, во автобус на ЈСП, во Чаир

Момче кое се превезувало во автобус на ЈСП пред неколку минути било прободено со нож во Чаир, објави  порталот  fol.mk. Идентитетот на момчето се уште е непознат, а според очевидци, момчето е повредено во ногата. „Според очевидец, полицијата веднаш била присутна на местото на злосторството, а жртвата веднаш била пренесена …

Повеќе »

(ФОТО) Чадор и во автобус: Секако, ако врне!

Патниците на автобусот со број 63 имаат големи проблеми. Не знаат каде им е подобро – во автобус или надвор. Бидејќи нив секаде ги врне.И секаде си користат чадор…А, автобусот им служи само некаде побргу да стасаат…

Повеќе »

(ВИДЕО) Дете потрчало под камион: Реакцијата на возачот ќе ве остави без здив!

Норвежанин и возач на камион на Јутјуб објавил видео на неверојатна реакција на свој колега кој наишол од спротивната страна и се соочил со ученик кој излетал пред камионот откако со пријателите излегол од школскиот автобус. Видеото за само неколку дена го погледнале повеќе од 800.000 луѓе. Бројните реакции укажале …

Повеќе »