Tag Archives: автобус

(ВИДЕО) СПОДЕЛЕТЕ! Инцидент во автобус на ЈСП: „Ќе сечеме глави, во киселина ќе ве ставам, не знаете со кого си имате работа“

По социјалните мрежи масовно се споделува видео од немилата случка во автобус на ЈСП…И, молба е ова видео да се сподели со цел да се стави крај на овие немили случки…а сигурно и да се помогне во истрагата и идентификацијата на овие насилници. Факт е дека во цела држава е …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПАТНИК ПРЕТЕПАЛ КОНДУКТЕРКА БИДЕЈЌИ БАРАЛА ДА СТАВИ МАСКА: Дури и’ му позајмила една а тој ја нокаутирал!

Надзорните камери инсталирани во еден од автобусите во покраината Краснојарск, покажале дека патникот ја удрил кондуктерката во главата, бидејќи таа му рекла дека мора да носи заштитна маска. Човекот влегол во возилото, но немал маска, па кондуктерката му дала една. Сепак, се чини дека не му се допаднал целиот овој …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХИГИЕНАТА ПРЕД СТРАВОТ ОД КОРОНА: Влегол во автобус и почнал да ги ДЕЗИНФИЦИРА – НОЗЕТЕ!

ИТАЛИЈАНКАТА Стефани Еспосито на социјалните мрежи сподели исклучително чудно видео. Во автобусот снимила еден постар човек, кој веднаш откако влегол во возилото за јавен превоз, посегнал по средство за дезинфекција. Сите очекувале стандардна процедура во борбата против вирусот корона, но следел шок. Наместо да ги исчисти рацете, непознатиот човек отишол …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – ОВОЈ ЧОВЕК СИГУРНО ЌЕ ИМА ДОВОЛНО ДИСТАНЦА: НОСЕЛ ЗМИЈА НАМЕСТО МАСКА – патниците во шок!

Многу земји го ДОНЕЛЕ правилото за задолжително носење маски во јавниот превоз, а некои граѓани се обидуваат на секој начин да го покријат лицето. Така еден Британец ги изненадил сите патници во автобусот што сообраќал од Свинтон до Манчестер. Наместо маска, тој носел змија! Змијата се завиткала околу неговиот врат …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Том Круз чека автобус на станица како сиот нормален свет

Додека славниот холивудски актер Том Круз неодамна беше фотографиран како лета околу Лондон со неговиот приватен хеликоптер, неговата ќерка (усвоена од првиот брак со Никол Кидман) избрала помирен и „нормален“ живот. Папараците вчера ја фотографирале, со заштитна маска на лицето, како чека автобус на локална автобуска станица. Изабела Круз е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дистанца на ниво: Возач на автобус е крал на дистанца

Убаво време, фолкери ечат од радио, мајсторот ужива во возењето – на прв поглед, сè е како корона никогаш да немало. Освен една мала работа. Возачот на автобусот, се чини, сериозно ги сфатил препораките за задолжителното растојание поради ширењето на вирусот, па се оградил со ремени. Еден сведок на ова …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нападнала жена бидејќи не носела маска во автобус: Возачот се посрамотил со една реченица!

Возачот на автобусот морал да го запре возилото и да интервенира откако група патници почнале да се расправаат затоа што младата девојка не носела заштитна маска. Видеото е снимено во Ливерпул и предизвикало бројни реакции на социјалните мрежи. Неколку луѓе почнале да ја критикуваат младата жена без маска, а меѓу …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВОЗАЧ НА АВТОБУС СПАСИЛ СТАРИЦА : Видел како крадецот ја напаѓа бабата па без двоумење „излетал“ од автобусот!

Возачот Карол Золт Кис возел автобус во градот Мисколц во Унгарија, кога забележал дека краде напаѓа стара жена која одела со стап и се обидел да ја ограби. Надзорната камера во автобусот забележала дека тој запрел без никакво двоумење, скокнал од автобусот и го избркал напаѓачот. Возачот, инаку поранешен војник, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МИНИМАЛИЗАМ: Автобус од 17 м2 претвориле во прекрасен дом и патуваат по светот

Вил и Кристин од САД, со нивната ќерка Роам и кучето уште од април 2019 година живеат во реновиран автобус. И’ двајцата работат од дома и сакаат да патуваат низ светот. Од таа причина, тие го претвориле автобусот во нивниот дом „На ова патување тргнавме во 2014 година кога живеевме …

Повеќе »