Tag Archives: австралија

(ФОТО) На фотографијата од нејзините деца видела смртоносна опасност. Дали и вие ја гледате?

ЖЕНА која излегла на прошетка со децата на реката Мита во Викторија, Австралија, останала шокирана кога ги погледнала фотографиите кои ги направила. На една од фотографиите се гледа опасно животно покрај нејзините деца, но ниту таа ниту децата не ја виделе додека чекореле по патеката. Ако погледнете подобро, ќе видите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лијам Нисон по 13. години неочекувано признал дека е заљубен, но…

Холивудската ѕвезда Лиам Нисон проговорил за својот приватен живот и признал дека за време на неодамнешното патување во Австралија се заљубил во жена, но и дека љубовта „не му била достапна“. Актерот (68), кој остана сам по смртта на сопругата Наташа Ричардсон пред 13. години, поминал неколку месеци во Мелбурн …

Повеќе »

(ФОТО) АБНОРМАЛНО ЗАРАБОТУВА – ЖЕНИТЕ МУ ПЛАЌААТ 6.000 долари за ЕДНА НОЌ!: Исповед на машки ескорт!

Мускулестиот Австралиец во своите мемоари го опишал својот бурен живот… Австралиецот Рајан Џејмс, по успешната кариера во финансии, решил целосно да ја промени професијата, па станал машка деловна придружба. Објавил мемоари во кои ги опишал најинтересните ситуации од животот на машката деловна придружба (ескорт, жиголо). Џејмс за своите услуги наплаќа …

Повеќе »

(ФОТО) Нетфликс снима документарен филм за Новак – се’ за скандалот во Австралија

Нетфликс ќе снима документарен филм за Новак Ѓоковиќ и настаните во Австралија, пренесува „Sportsmail“. Според нивните информации, екипата е веќе таму и има „бомбастични“ снимки од целата ситуација. View this post on Instagram A post shared by 𝗡𝗼𝘃𝗮𝗸 𝗗𝗷𝗼𝗸𝗼𝘃𝗶𝗰 𝗙𝗮𝗻 🎾 (@novakdjokovickingoftennis) Документарната серија ќе биде направена по примерот на …

Повеќе »

(ФОТО) Јелена Ѓоковиќ по прв пат проговорила откако на Новак му беше забранет влез во Австралија

НАЈДОБРИОТ тенисер Новак Ѓоковиќ заврши во карантинско сместување во хотел во Мелбурн, откако му беше забранет влез во Австралија. Српскиот тенисер не е вакциниран против коронавирусот, кој е обврска за влез во Австралија. Тој се обидел да влезе во земјата со докази дека не може да ја прими вакцината, но …

Повеќе »

(ВИДЕО) Австралиска министерка: „Ѓоковиќ може да си замине кога сака!“

Австралиската министерка за внатрешни работи Карен Ендрјус рекла дека Новак Ѓоковиќ може да ја напушти Австралија кога ќе посака. Да потсетиме, најдобриот тенисер на светот е задржан во притвор за имигранти до понеделник, кога судот треба да одлучи по неговата жалба против одлуката на сојузната влада да му ја укине …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КОРОНАТА НЕ ГО ПОРЕМЕТИ ПРЕЧЕТОК НА 2022 – Еве како беше во светот: Сиднеј, Окленд, Токио, Хонг Конг, Бангкок, Пјонгјанг

И покрај ограничувањата на короната кои ги нарушуваат прославите, уличните забави и собири продолжуваат да се одржуваат ширум светот додека секоја земја ја славеше Новата година. Плановите за новогодишната ноќ во голема мера беа спречени или откажани втора година по ред поради зголемувањето на бројот на заразени со коронавирус – …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нов Зеланд влезе во новата 2022 година, погледнете како изгледаше дочекот!

ЛУЃЕТО ширум светот денес го слават влегувањето во новата 2022. година. Во некои земји, прославите ќе бидат поскромни, од порано поради пандемијата на коронавирус. Жителите на малите островски нации на Тихиот Океан Тонга, Самоа и Кирибати, како и Божиќниот остров, беа првите кои влегоа во новата 2022 година, во 11. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Брз трик на една мајка вашиот дом да мириса како луксузна продавница

Мајка од Австралија открила едноставен трик со кој прави својот дом да мириса на луксузна продавница. Шантела Мила објавила видео на TikTok и објаснила како направила освежувач кој се состои од парчиња лимон, рузмарин и есенција од ванила. Освежителниот мирис е изненадувачки лесен за правење и вклучува две чаши вода …

Повеќе »