Tag Archives: австралија

(ВИДЕО+ФОТО) Се’ е возможно: На 47. години е финалистка на „Мис бикини“

“Единствена операција која сум ја направила во животот е операција на градите пред 10 години. Не користам ботокс и филери и верувам во достоинствено стареење…” Самохраната мајка Џина Стјуарт има четири деца и е една од финалистките за изборот “Мис Максим” 2018 година. Русокосата секс-бомба успеала да засени многу помлади …

Повеќе »

(ФОТО) Никој не слави развод како „гладијаторот“ Расел Кроу: Се пофалил дека е и’ службено слободен и направил бизнис од 3,7 милиони долари!

За да се ослободи од се’ што го потсетува на пропаднатиот брак, австралискиот глумец во Сиднеј организирал аукција „Уметност на разводот“ и тоа на својот 54. роденден и 15. годишнина од бракот со глумицата и пејачка Даниеле Спенсер. Расел Кроу ја промовирал цела недела, а дека на нивниот брак конечно …

Повеќе »

(ФОТО) Инструкторка по гола јога објавува фотки од часовите:„Им помогнувам на жените сексуално да се ослободат“

30. годишната Роси Рис, е инструкторка по јога, но нејзините часови се посебни по тоа што на нив сите мораат да вежбаат голи. Роси часовите на гола јога ги одржува само за жените кои го сакаат тоа, како што вели, да ги поттикне да го прифатат своето тело. Таа тврди …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Татјана и Новица си ја најдоа среќата во Австралија

Како неверојатна беше веста дека Татјана Лазаровска со сопругот Новица и децата замина во Австралија, но со редовните објави на Инстаграм нашата фолк пејачка се труди да не информира за се’ што им се случува, особено на професионален план. Татјана Лазаровска на својот Инстаграм-профил објави видео дека настапувала на фестивалот на …

Повеќе »

Големо откритие: Оваа билка убива 70. проценти од клетките на рак

Научниците објавиле дека тестирањата на луѓето се во фаза на планирање и дека како такви се неодминливи… Бобиците од родот Fontaine би можеле да играат голема улога во борбата против ракот, соопштиле научниците. Станува збор за големо откритие, тврдат стручњаците кои во студијата покажале дека црвените бобици од прашумата во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Потполно гола шета по светот, ја истражува природата и се фотографира

Младата Холанѓанка моментално се наоѓа во Австралија. Нејзиниот профил на Инстаграм е преполн со разголени фотографии, но следбениците не се бунат.Кога ќе видите за што станува збор нема ниту вие… Инстаграм е одлична платформа за самопромоција и рекламирање а корисниците го знаат тоа и успешно го искористуваат. Еден таков пример …

Повеќе »

Лекува настинки, ја намалува нервозата, ја ублажува депресијата…

Сојузникот на здравјето на древните Абориџини ги уништува бактериите, ги чисти бронхиите и синусите и помогнува при воспалување на грлото… Еукалиптус (Eucaliptus globulus) е дрво со раскошни крошни, потекнува од Австралија и е единствена храна на коалите. Листовите поседуваат лековита моќ, а во народната медицина најмногу се користат за болести …

Повеќе »

После скоро шест месеци Новак Ѓоковиќ на теренот се враќа со Дедо Мраз

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, некогаш убедлив број 1 во светскиот тенис, после шест месеци на теренот ќе се врати во првиот ден на 2018. Како што наведуваат австралиските медиуми Ѓоковиќ ќе учествува на турнирот од категоријата АТП 250 во Бризбејн кој на програмата е од 1. до 8. јануари. Конкуренција, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тошо Малерот се врати од Австралија да гласа: Дали се подготвува нова „К-15“?

Тошо Малерот се врати дома, а на аеродром го пречекал Миле Паника… Пред неколку години Васко Тодоров се пресели во Австралија, каде што се ожени. Но, македонската јавност оттогаш го очекува неговото враќање и новата средба со Бубо Каров и Бранко Огненовски и можеби (се надеваме) некоја нова „К-15“ серија. …

Повеќе »