Tag Archives: австралија опен

Ѓоковиќ за мечот во кој температурата стигна и до 69 степени: „Ние сме луѓе, но не и надлуѓе“

На оние кои го гледаа мечот помеѓу Ѓоковиќ и Монфис веројатно не им беше баш јасно што се случува, одговорите ќе го најдете во податокот дека во еден момент на мечот температурата на теренот изнесувала 69 степени… Ѓоковиќ и Монфис се професионалци, но не се надлуѓе, едноставно на толкава жештина …

Повеќе »

(ФОТО) Интервју-Џон Мекинро:Верува во Новак, Рафа и Роџер се надева на младите сили!

Најголемиот дрзник на тениските терен, како што го нарекуваа додека беше активен играч, сега во тенисот е присутен како коментатор, своевремено тренер на Милош Раониќ, а и неизоставен дел од програмата на Еуроспорт. Џон Мекинро, човекот без „влакна на јазикот“ кој сеуште, овојпат вербално, се впушта во разни битки со …

Повеќе »

(ФОТО) Новак проговорил за операцијата и на новинарите им делел колачи: „Мојот пристап на тенисот сега е поинаков и тоа е возбудливо!“

Новак Ѓоковиќ на прес конференцијата за медиумите пред почетокот на Австралија Опен потполно отворено одговарал на сите прашања на новинарите. На почетокот на конференцијата за медиумите, кои ги имало многу, Ѓоковиќ рекол дека му е мило што се вратил и што повторно игра на големи турнири. "I’m just glad to …

Повеќе »

(ФОТО) Интервју: Матс  Виландер: Федерер е фаворит и ќе игра до 40. години, Новак е стар,на Надал му треба трпение…

Матс Виландер е една од легендите на белиот спорт. Човек кој последните години е редовно на програмата на Еуроспорт, како коментатор но и дел од емисијата „Гем, сет, Метс…“. Од Еуроспорт со него направиле ексклузивно интервју пред стартот на првиот Грен слем годинава, во Мелбурн… Да го старуваме интервјуто со …

Повеќе »

(ФОТО) Австралија Опен 2018.:Роџер Федерер се надева на својата 20. Грен Слем победа во Мелбурн

Од Роџер Федерер па се’ до Симона Халеп, Рафаел Надал до Новак Ѓоковиќ, најголемите тениски ѕвезди во светот се враќаат во акција на Австралија Опен , овој јануари на Евроспорт. Многу иновации, најдобрите експерти на едно место како и аналитичари ќе го покријат овој настан. Емитувачите на Австралија Опен, Eurosport …

Повеќе »