Tag Archives: авалон продукција

И’ легендарниот Жељко Бебек овој август доаѓа во Охрид – 21. август, Антички театар

Како што најавија Авалон продукција еден по еден ги пополнуваат термините за концерти, а за концертот на Жељко Бебек на 21. август во Охрид велат: „Драги пријатели и љубители на стариот нормален живот, Големо задоволство ни е да ве информираме дека покрај Амира Медуњанин, Дарко Рундек и Екипа, Авалон Продукција …

Повеќе »

АВАЛОН НАЈАВУВА: Херојот на нашето време, Дарко Рундек, конечно во Охрид – OPEN AIR

По ослободувањето „на границите“ за концерти АВАЛОН продукција со ново соопштение: „После концертот на Амира Медуњанин задоволство ни е да ви го најавиме нашиот втор проект во Античкиот театар во Охрид. На 15-ти август ќе настапи Дарко Рундек со својата екипа којшто конечно ќе има концерт на вистинското место како …

Повеќе »

Концертите се враќаат во Македонија!

Авалон продукција до јавноста се обрати со соопштение околу концертните активности кои ги планираат наредните месеци! „Успеавме да се договориме со Министерството за здравство концертите да се вратат во Македонија под повеќе од достоинствени услови за публиката да може да ужива, а сепак по протоколи (заштитни маски и скратени капацитети) …

Повеќе »

(ФОТО) Петар Грашо со два ексклузивни концерти во Македонска Филхармонија!

Најголемата актуелна хрватска пејачка ѕвезда, Петар Грашо, после навистина долго време ќе има свој солистички концерт и во Скопје. Иако насекаде во регонот Петар Грашо настапува во најголемите постоечки сали, Авалон продукција сепак се одлучила да направи два ексклузивни и интимни концерти, во најубавиот простор во Скопје, Македонската Филхармонија. Концертите …

Повеќе »

(ФОТО) Нема повеќе да се заедно:„Дупер“ се „ослободија“ од Мартина а „Авалон“ им го раскина договорот!

Во денешно време да се добие договор со продуцентска куќа како „Авалон Продукција“ е еднакво на добивка на ЛОТО…Добивате професионалци кои ќе се грижат за вас а ваше е само да се концентрирате на творештвото и музиката… Но, очигледно дека момците од „Дупер“ сметале дека се најмоќни и најспособни…Но, одговор …

Повеќе »

Реакција од Бобан Милошески за резултатите од годишната програма на Министерство за култура:„Шокиран сум што МК не препознава и не поддржува вистински идеи!“

Официјален став на Бобан Милошески, сопственик на Авалон Продукција, објавен на фан страницата на Авалон Продукција, а по повод резултатите од Годишната програма на Министерството за култура на Република Македонија за 2019 година. „Почитувани, Наместо да даваме поединечни одговори на сите медиуми што се јавија да бараат одговор, како е …

Повеќе »

DUPER бенд и Авалон Продукција продолжуваат заедно!

Скопскиот бенд DUPER и Авалон Продукција потпишаа двегодишен договор за соработка во кој Авалон ќе биде издавач, организатор на концертите, како и букинг агенција на бендот кој моментално е актуелен со супер хитовите “Не сум твој тип” и “Тело за тв”. Секако, следуваат и нови музички материјали, нов сингл, албум …

Повеќе »

„Авалон продукција“ за OHRID CALLING доби признание од Министерство за економија на РМ

Вчера, по повод Светскиот ден на туризмот, 27. септември, „Авалон Продукција“ доби признание за фестивалот OHRID CALLING како Најуспешна туристичка манифестација во 2018 година! Според Министерството за економија, „Авалон Продукција“ дава голем придонес во развојот на туризмот во Република Македонија. „Авалон Продукција“ се заблагодарува на ова признание и ветува уште …

Повеќе »

Бобан Милошески – „Авалон“: Иван Мирчевски да се извини за културниот геноцид што го внесе, измисли и спроведе во Македонија!

Не стивнуваат реакциите по синоќешното гостување на директорот на „Канал 5“, Иван Мирчевски, во дебатната емисија „Само вистина“ која се емитува на неговата матична ТВ-куќа, а во која јавно се извини за погрешното известување од страна на  телевизијата за време на претходната власт. „Ако било режим, мислите се работело во …

Повеќе »