Tag Archives: атп мадрид

(ВИДЕО+ФОТО) Зверев го елиминира Надал во Мадрид!

Германскиот тенисер Александар Зверев го совлада Рафаел Надал со 2-0 во сетови и се пласираше во полуфиналето на Мастерсот во Мадрид. Зверев, шести на АТП-листата, славеше против вториот играч во светот и прв фаворит во главниот град на Шпанија со 6:4, 6:4 за еден час и 46 минути. Во борбата …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоковиќ конечно победи: Се врати стариот „гладен“ по успеси Ноле!

Со Марјан Вајда во својот тим некогаш првиот тенисер на светот конечно почна да бележи добри игри и во првото коло на АТП Мастерсот во Мадрид го совлада Кеи Нишикори…по 12. пат. Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го победи Јапонецот, Кеи Нишикори во првиот круг од Мастерс турнирот во Мадрид. Србинот …

Повеќе »